Будете сміятись, – ексагент КДБ сказав, чому Путін затіяв кадрові перестановки
Після своєї "інавгурації" Владімір Путін затіяв кадрові перестановки в Росії. Однак від президентства російського диктатора в Кремлі вже всі змучились.
Таку думку 24 Каналу висловив колишній співробітник КДБ і Служби зовнішньої розвідки Росії Сергій Жирнов, зауваживши, що такі дії російського диктатора можна назвати необхідністю через його "перший" термін на посаді президента країни-агресорки. До влади прийшли люди, які розуміють, що Росія довго воювати не зможе.
Дивіться також Факторів багато, але один найважливіший: опозиціонер назвав, що саме може розхитати режим Путіна
"Перший термін" Путіна
За словами Жирнова, кадрові зміни в Кремлі були просто формальністю, адже Путін зараз вважається молодим політиком, який пішов на перший термін президентства.
Він обнулив всі свої попередні терміни і сидить "перший раз в кріслі президента", от будете сміятись. Людина, яка 25 років при владі на посаді президента, формально, за Конституцією у нього перший термін,
– зазначив колишній співробітник КДБ.
Саме тому 7 травня 2024 року, коли російський диктатор вступив на посаду президента, він був змушений сформувати нову владу для роботи з ним. Так би мовити, "новий" президент мусив здійснити ротації.
Виснаження від Путіна
Ще однією причиною таких кадрових перестановок, за словами Жирнова, є виснаження від перебування Путіна при владі й він мусив "оживити" цю внутрішню політичну систему, однак зовсім нові люди в Кремлі не з'явились. Для прикладу, Алєксєй Дюмін вже був губернатором Тульської області, тепер став особистим помічником Путіна та секретарем Державної Ради Росії.
Вона (система – 24 Канал) все одно "мертвонароджена", адже немає притоки нової крові. Влада людей з новими ідеями та ініціативами не підіймається. Соціальні ліфти в Росії не працюють давним-давно,
– зауважив колишній співробітник КДБ.
Також він додав, що еліти "середньої руки" почали нарікати на Путіна і він мусив відібрати від влади старших, наприклад, Сєрєя Шойгу, Миколу Патрушева, адже вони всім надоїли та заважають.
Також у Кремлі є боротьба еліт. Жирнов пояснив, що клан Чємєзова піднявся, а Патрушева та Громова опустились. Тих людей, які виступали за нескінченну війну трішки відсунули від влади. Людям, які виступали за розвиток країни, промисловості та економіки її ж надали.
Це хороша новина для України, тому що, судячи з усього, десь існує думка про те, що ця нескінченна війна вб'є Росію,
– прокоментував колишній співробітник КДБ.
Які зміни кадрів відбулись в Росії: коротко
- Колишній міністр оборони Росії Сєргєй Шойгу став секретарем ради безпеки Росії замість Ніколая Патрушева. Останнього ж звільнили "у зв'язку з переходом на іншу роботу".
- Замість Шойгу на посаду прийшов Андрєй Бєлоусов. Він економіст за фахом, як і його батько, і працював у різноманітних інститутах при Російській академії наук.
- Аналітики ISW вважають, що ці перестановки вказують на бажання до зміцнення російської оборонної та економічної системи в контексті війни в Україні. Перепризначення керівників основних російських служб безпеки свідчить про бажання Путіна зберегти контроль над лояльними силовими структурами.