П'ята за останню чверть століття церемонія вступу Володимира Путіна на посаду президента Росії відбувається у Великому Кремлівському палаці. Що наговорив диктатор, читайте далі.
Дивіться також Наступ ворога призупинено, – військовий пояснив, яка ситуація на Авдіївському напрямку
На свято Путіна злетілися "відомі" гості
За годину до початку самої церемонії до Кремлівського палацу почали прибувати представники російської влади, зокрема голова уряду Мішустін, міністр оборони Шойгу та заступник секретаря Радбезу Росії Мєдвєдєв. Останній прибув разом із дружиною.
Не зміг пропустити "шабаш" у начальства і чеченський лідер Рамзан Кадиров. Російські пропагандисти зафіксували момент прибуття посіпаки Путіна.
Поява Кадирова на заході: дивіться відео
Були серед гостей і так звані діячі культури. Серед них – актор і фанат Путіна Іван Охлобистін, композиторка Олександра Пахмутова, співаки та музиканти Шаман, Стас Михайлов, Діана Гурцкая.
Хто прибув на інавгурацію Путіна / Фото соцмережі
Президентський полк вже вишикувався на вулиці в очікуванні диктатора. Втім, погода чекати не стала і вирішила одразу показати своє ставлення до кремлівського збіговиська.
У Москві засніжило на інавгурацію Путіна: дивіться відео
Церемонія почалася
Церемонія "інавгурації" розпочалася. До зали занесли прапор Росії та президентський штандарт.
На початок святкування Путін очікував у своєму робочому кабінеті: дивіться відео
На сам захід російський диктатор їхав на новенькому кортежі у супроводі мотоциклів Aurus.
Церемонія інавгурації Путіна: дивіться відео
Що наговорив очільник Кремля
Володимир Путін спершу подякував окупантам, які чомусь захищають "батьківщину" на території суверенної країни шляхом вбивства її жителів.
Диктатор назвав своє переобрання "правильним вибором" саме зараз, коли на країну-агресорку нібито випало багато випробувань.
Путін неприховано пообіцяв усім підлабузникам посади в держуправлінні.
Крім того, очільник Кремля запевнив, що Росія підтримуватиме стосунки з іншими країнами, які бачать у ній "надійного" та "чесного" партнера.
Ми не відмовляємося від діалогу із західними країнами. Вибір за ними,
– наголосив Путін.
За словами політика, Захід начебто поводить себе агресивно щодо Росії й намагається перекрити їй кисень.
Розмова у сфері стратегічної безпеки можлива, сказав диктатор. Потім почав заливати, що вона може відбуватися лише на рівних та з поважним ставленням до інтересів один одного.
Хто з країн ЄС візьме участь у "святі" Путіна
Хоча західні уряди майже одноголосно засудили вибори президента у Росії як нечесні та недемократичні, кілька держав ЄС таки відправили своїх представників для участі у церемонії вступу Путіна на посаду.
За даними ЗМІ, йдеться про Францію, Угорщину, Словаччину, Грецію, Мальту та Кіпр.
Водночас категоричну позицію висловили країни Балтії, Велика Британія, Канада, Чехія, Німеччина та США, відмовившись брати участь в інавгурації диктатора.
Раніше у МЗС України заявили, що не бачать підстав для визнання Путіна легітимним президентом Росії.
Контекст "виборів" у Росії: що відомо
- Незадовго до президентських виборів у країні-агресорці у російській колонії помер Олексій Навальний.
- Ще за свого життя опозиціонер підтримав пропозицію прийти о 12-й годині в останній день виборів президента Росії – 17-го березня – на виборчу дільницю та проголосувати проти Владіміра Путіна або зіпсувати бюлетень.
- Під час власне проведення виборів відбувалися масові затримання учасників цієї акції під назвою "Опівдні проти Путіна".
- Крім того, траплялися випадки численних псувань бюлетенів та урн.
- До того ж Росія незаконно провела вибори на окупованих територіях України. Загарбники використовували проти місцевих терор і залякування.
- Російська ЦВК оголосила про "перемогу" Путіна з 87 відсотками підтримки.