У Сі Цзіньпіна була єдина мета візиту в Москву, – політолог
Китай переслідує свої інтереси у війні Росії проти України. Одним із головних є часткове поглинання російських територій.
Про це 24 Каналу розповів політолог Олег Саакян. За його словами, Сі Цзіньпін за свою поїздку отримав усе, чого хотів, але не дав натомість Росії те, що їй було потрібно.
Дивіться також Господар приїхав подивитися на територію, – Подоляк про результати візиту Сі Цзіньпіна до Росії
Китаю не вигідна перемога будь-якої сторони
Не варто очікувати, що Китай зіграє ключову роль в досягненні миру та перемоги України. Стратегічно для Китаю важлива відсутність перемоги як України, так і Росії.
Перемога Росії для Китаю підмиває його лідерські позиції, посилює Росію, відповідно – навіщо їм таке треба. Перемога України – це крах путінського режиму, тобто для Китаю це мінус союзник, перегони та конкуренція на теренах Росії. А також відтермінування по Тайваню,
– розповів політолог.
Для Пекіну ідеальним сценарієм є "замороження" російсько-української війни. Втім цей сценарій є неприйнятним ані для України, ані для Росії. Тому сьогодні всі імітують готовність розмовляти з Китаєм щодо "мирного плану". Для Москви Пекін зараз потрібен, як "старший брат", для збереження їхнього режиму, каже Олег Саакян. Для України важливо, щоб Китай не став на шлях допомоги Росії, а залишався в статусі умовно-нейтральної країни. Для цього вони мають відігравати свою нібито "миротворчу" місію.
Політолог Олег Саакян про інтереси Китаю: дивитись відео
Ймовірна розмова Зеленського та Сі
За словами політолога, дзвінок та розмова китайського лідера з президентом України Володимиром Зеленським точно відбудеться в певний момент.
"Я думаю, що сильно затягувати з ним не будуть, але й умовно завтра цього не станеться. Сі зараз всіляко уникає того, щоб склалося враження, що говоритиме із Зеленським про Росію", — зазначив Саакян.
Він також додає, що насправді Сі Цзіньпіну хотілося б говорити зі Сполученими Штатами, але судячи із низки заяв Заходу – дзвінок у Вашингтон має відбутися через дзвінок в Київ. Інакше складатиметься враження, наче Пекін поспілкувався з Росією, а потім зі США вирішує долю України.
Єдина мета приїзду Сі Цзіньпіна
Візит лідера КНР переслідував лише одну мету — поглинання Росії, там, де це необхідно Китаю. І відповідно – узгодження графіку цього поглинання.
Путін фактично пішов у васальську залежність від пекінського сюзерена,
— наголосив політолог.
Мовиться про залежність енергетичну та сировинну, а також по доступу на російський ринок, по переходу Росії на юань в міжнародних розрахунках та допомозі Китаю в арктичних перегонах. Адже Кремль сам не справляється із ними, а Китай не має на Арктику виходу, тому не присутній там. Олег Саакян додав, що зараз це одна із головних тем.
Отож Сі Цзіньпін отримав все, що хотів, і нічого з того, що загрожує Китаю, не дав Росії й не дасть. Можливо, певна зброя надходитиме приховано, але не в тих кількостях, щоб переломити ситуацію. Але економічно, підкреслив політолог, не дасть Росії впасти нижче ватерлінії.
Візит Сі Цзіньпіна до Росії: важливе
- Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк розповів, що Китай не готовий обговорювати Україну у такому вигляді, як цього хоче Путін. Тому зрушень щодо "мирного плану" не було на жодному рівні.
- Китай зацікавлений у слабкій Росії, тому хоче, аби війна в Україні продовжувалась – заявив ексспівробітник КДБ Сергій Жирнов. Втім через побоювання щодо санкцій Заходу, Пекін не наважується постачати Росії зброю.
- Ймовірна розмова Сі Цзіньпіна та Володимира Зеленського може призвести до зменшення інтенсивності бойових дій в Україні. Політексперт Валерій Клочок вважає, що це може дати нам час для нарощування військової спроможності.