Про це 24 Каналу розповів політичний експерт, керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок. Він наголосив, що Росія дуже залежна від Китаю, особливо у часовому питанні.
Дивіться також Путін має привід для тривоги: Сі Цзіньпін приглядається до наступників глави Кремля
Діалог дасть Україні час
Ймовірна розмова Сі Цзіньпіна та Володимира Зеленського може призвести до зменшення інтенсивності бойових дій в Україні. Звісно, це не означатиме повне припинення боїв. Але це все ще може бути дуже корисним.
Швидкість нарощування військової спроможності у нас в рази більша ніж в Росії. Це розуміє і Китай, і Росія,
– підкреслив Валерій Клочок.
Безперечно, Москва могла призвати 500 тисяч осіб, проте не зможе забезпечити їм належного озброєння. Для Росії в цьому питанні важливий Китай.
А початок діалогу між Сі Цзіньпіном та Зеленським може суттєво змінити часові рамки підготовки до майбутнього широкомасштабного наступу з боку Росії. В оцьому питанні Кремль дуже залежний від Китаю.
Політичний експерт про можливу розмову Сі та Зеленського: дивитись відео
Важливість діалогу
В перспективі українсько-китайський діалог може призвести й до багатьох не дуже приємних для Кремля процесів у Росії.
"Починаючи цей діалог, ми отримуємо собі преференції часові, у позиціюванні і так далі. Це важливо. Такий сценарій міг би розвиватися", – зазначив Клочок.
В незручній позиції зараз є Сполучені Штати Америки. Вони дещо втратили своє домінування на Близькому Сході через підписання контрактів з Іраном та Саудівською Аравією. Політексперт додав, що на Близькому Сході також можна очікувати різних сценаріїв, як, до прикладу, військової операції Ізраїлю проти Ірану.
Тим часом Іран продовжує надсилати підтримку Росії. Про це зокрема повідомили у Головному управлінні розвідки. Нещодавно Іран поставив Росії тисячу та окремі комплектувальники для виготовлення боєприпасів.
Візит Сі до Росії: важливе для України
- Політтехнолог та аналітик Олександр Кочетков зазначив, що Сі Цзіньпін та Владімір Путін домовилися про спільну позицію щодо України. Маркером цього є оприлюднення президентом Китаю конкретного "мирного плану".
- З цією думкою погоджується американський політолог Раміс Юнус. За його словами, Сі Цзіньпін приїхав до Москви просувати 12 пунктів свого позиційного документа щодо війни в Україні. Зараз лідер КНР збирає інформацію, а далі можуть бути розмови з лідерами країн Європи та США.
- В Інституті вивчення війни констатували, що другий день візиту президента Сі Цзіньпіна в Москву засвідчив, що Путін не зміг забезпечити необмежене двостороннє партнерство з Китаєм.