УКР РУС
28 серпня 2024, 18:08
2

Китай вичікує: за якої умови Пекін може змінити позицію щодо України

Основні тези
  • Радник президента США, ймовірно, відвідав Китай для заклику скоротити військову підтримку Росії у війні проти України.
  • Китай залишається у позиції очікування і, можливо, змінить своє ставлення до України лише за умов суттєвих військових переваг нашої держави над Росією.
  • Партнери України вказують на важливість військових успіхів на фронті для впливу на дипломатичні настрої та переговори.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван прибув із дипломатичним візитом до Китаю. Там, ймовірно, він закликатиме Пекін скоротити військову підтримку Росії у війні проти нашої держави. 

Голова аналітично-адвокаційної організації "Центр спільних дій" Олег Рибачук розповів 24 Каналу, що, на його думку, у Саллівана основним завданням є обговорити можливість зустрічі Сі Цзіньпіна із Джо Байденом. Президентські повноваження останнього скоро завершаться, тому невідомо чи зацікавить Китай така пропозиція. 

Дивіться також Через вогневий контроль українських дронів: Росії довелось перекрити Курську трасу

Зустрічі із китайським лідером

Олег Рибачук зазначив, що нещодавно до Китаю їздив держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба

Китай зараз займає свою улюблену позицію – він вичікує. Було б дуже наївно сподіватись, що схожі зустрічі можуть щось суттєво змінити,
– сказав голова аналітично-адвокаційної організації.

На його думку, позиція Китаю щодо України може змінитись тільки у тому випадку, якщо наша держава, отримуючи максимальну підтримку від західних партнерів, матиме суттєву військову перевагу у боротьбі з Росією на полі бою. 

Важливі військові успіхи

Рибачук зауважив, що більшість партнерів України наголошують на тому, що лише успіхи Сил оборони на фронті можуть вплинути на дипломатичні настрої щодо переговорів. 

Якщо Україна демонструватиме спроможність завдавати Росії військові поразки, такі неочікувані, наприклад, як Курська операція, то активізуються і дипломати. Ймовірно, навпаки воно не працює,
– підкреслив він.