Китай справді хоче стати миротворцем, і Зеленський бачить перспективу, – Піонтковський
Останніми тижнями у світі знову лунають тези про переговори. Зокрема, Китай запропонував власні "мирні ініціативи".
Головна карта – це Сі Цзіньпін. Він відправив міністра закордонних справ КНР Ван Ї до Мюнхена, де той поспілкуватися з Ентоні Блінкеном та Дмитром Кулебою. Також міністр приїхав до Москви, щоб зустрітися з Владіміром Путіним та Ніколаєм Патрушевим. Про це 24 Каналу сказав російський публіцист Андрій Піонтковський.
До теми "Мирний план" у тумані війни: які цілі переслідує Китай і як хоче використати Росію
Китаю вигідно стати миротворцем
"Мені подобається ця активність китайців. Зеленський сказав, що українським та китайським лідерам було б добре зустрітися й усе обговорити", – відзначив публіцист.
Під час виступу у Мюнхені Ван Ї анонсував "мирний план", який передбачатиме закінчення війни й встановлення миру.
Перший пункт – повага до територіальної цілісності усіх країн. Це дуже добре. Другий пункт – враховування законних стурбованостей усіх країн. Це ж типова кремлівська мова. Усі свої злочини вони виправдовували "нашими стурбованостями" й "розширенням НАТО",
– стверджує Піонтковський.
Звісно, Україна цей план відкине. Те, що Зеленський хоче зустрітися, не означає, що Україна серйозно обговорюватиме цей план. Але, на думку Піонтковського, є певна позитивна перспектива.
"Китай не ризикне одразу сказати: "Йдіть на кордони 1991 року". Спершу йтиметься про лінії 23 лютого 2022 року, а за декілька місяців – перехідний період, референдум в Криму та інше. Щоб схоже обговорювалося у Стамбулі навесні", – зауважує публіцист.
Натомість Україна повинна буде пообіцяти те, чого хоче Росія: нейтральний статус, не вступати до НАТО і таке інше. "НАТО благає Україну вступити! Вони розуміють, що це гарантія безпеки всього Заходу", – наголошує Піонтковський.
Важливим фактором те, що Москві покладуть на стіл лист паперу, де йтиметься про вивід окупаційних військ з території України. Потрібно розуміти стан російської еліти: Китай для них – це все. Більше в них нічого немає. "Думка про те, що війна програна, і потрібно думати, як з цього вилазити, повністю заволодіє розумами всього бункера, російської еліти й глибинного народу", – каже Піонтковський.
У такому випадку не доведеться чекати, поки генерал Валерій Залужний пройде необхідні кілометри. Буде абсолютно ясно, що він їх пройде.
Китай хоче зіграти дуже корисну роль для всієї світової спільноти, а потім десятиліттями братиме дивіденди за закінчення війни й досягнення миру. На цьому тлі сприятливіше вирішувати суттєві питання зі США,
– акцентував Андрій Піонтковський.
Як зауважує публіцист, заява Зеленського про бажання зустрітися з китайцями свідчить про те, що президент отримав належну інформацію. "Насправді китайці хочуть вивезти Путіна на довготривале лікування", – вважає публіцист.
Що відомо про ініціативу Китаю
- Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї заявив, що китайська позиція щодо війни Росії проти України полягає у необхідності почати мирні переговори. Пекін має намір підготувати офіційну позицію КНР щодо політичного врегулювання конфлікту.
- 24 лютого у роковини повномасштабного вторгнення Росії в Україну лідер Китаю Сі Цзіньпінь виступить з пропозицією "мирного плану".
- Ініціативу Пекіну прокоментував президент України Володимир Зеленський. Лідер зазначив, що не знає конкретних положень "мирного плану" Китаю, проте розраховує на підтримку української "формули миру".