Китай вже бачить перемогу України, – політтехнолог про "здивування" Пекіна через війну
Авторитетне видання Financial Times з посиланням на 5 джерел повідомляє, що Москва не попередила Пекін про повномасштабне вторгнення в Україну. Через це заступник глави МЗС Ле Юйчен позбувся посади. А деякі китайські чиновники в приватних розмовах вже висловлюють недовіру до російського диктатора Владіміра Путіна.
Про це 24 Каналу говорив політтехнолог Михайло Шейтельман. За його словами, видання Financial Times посилається на анонімні джерела. Однак той факт, що заступник глави МЗС Китаю позбувся посади та ще низка інших дій більш-менш підтверджують цю інформацію.
До теми У разі нападу на Тайвань Китай не зможе перемогти: аналітики розповіли про ціну можливої війни
Китай може бути не проти перемоги України
Можна зауважити, що упродовж останніх двох місяців зовнішній курс Китаю різко помінявся. Також в такому контексті можна пояснити, чому Захід досить несподівано почав постачати значно більше важкої бронетехніки.
Я б пов'язав неочікуване постачання техніки з тим, що США та Європа змогли домовитися про це з Китаєм. Інтенсивність перемовин виросла після зустрічі Джо Байдена та Сі Цзіньпіня на G20. А згодом був візит Шольца. А зараз ще й очікуємо візит прем'єр-міністра Італії та, здається, президента Франції,
– зазначив Шейтельман.
Політтехнолог припускає, що Китай може бути не проти рішення Заходу дати Україні перемогти. Це не варто вважати неочікуваною позицію. Адже Пекін довго приглядався до ситуації, хоч і одразу поставив певні рамки.
Ще на початку повномасштабного вторгнення Китай зразу чітко сказав, що не підтримуватиме Росію у війні. Він відмовився надавати озброєння, про що прямо просили в Москві. А також КНДР, яка є "країною-супутником" Китаю, не надає зброю.
Цікаво – Жданов припустив, коли ЗСУ можуть почати контрнаступ: дивіться відео
Зміни зовнішнього курсу Китаю могли статися через два фактори. Перший – це перемоги ЗСУ. Китай розуміє, що Росія не може перемогти у війні. Тому потрібно бути на боці переможців – Заходу. Отож, Пекін вже бачить перемогу України.
Другий – проблеми з економікою. Сі Цзіньпінь з трудом поставив себе на третій термін. І в перший же рік не виконав державний план з росту ВВП.
Його неможливо наростити завдяки Росії. Тому й так вирішили, я гадаю, повернутися знову до Заходу,
– вважає Шейтельман.
Китай міг не знати про повномасштабне вторгнення Росії: коротко
- Видання Financial Times опублікувало матеріал з посиланням на 5 джерел. Там стверджують, що Китай міг не знати про повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Через це понизили в посаді заступника глави МЗС Ле Юйчена.
- Як повідомив один з співрозмовників, під час перемовин Путіна з Сі Цзіньпінем на початку лютого російський диктатор сказав, що Росія "не виключає вжиття будь-яких заходів", якщо Україна здійснить напад на російську територію". В Китаї протрактували це як можливість обмежених військових дій, а не як ймовірність повномасштабного вторгнення.
- В приватних розмовах деякі китайські чиновники вже мають певну недовіру до Путіна. Пекін все більше переконаний, що Росія не зможе подолати Україну і стане "другорядною державою", яка значно ослабне на світовій арені.