Кулеба припустив, коли Путін братиме участь в перемовинах щодо війни в Україні

24 квітня 2024, 22:08
Читать новость на русском

Джерело:

The Guardian

Дмитро Кулеба прокоментував ймовірність перемовин України з Росією. Міністр пояснив, за яких умов диктатор Путін піде на серйозні переговори.

Очільник Міністерства закордонних справ сказав в інтерв'ю, що він зневажливо ставився до тих, хто наголошував, мовляв, після більш ніж двох років повномасштабної війни для України настав час для переговорів.

Дивіться також Росія за 2 роки війни вийшла на пік оборонного виробництва: Кулеба сказав, що очікує від Заходу

Кулеба сказав, коли Путін піде на перемовини

Очільник МЗС України сказав, що з 2014 по 2022 рік з Кремлем провели "200 раундів обговорень". За словами міністра, деякі:

  • підтримували мирні переговори через своє наївне ставлення до них;
  • інші "грали за Путіна";
  • треті – "не розуміли Росію" та її президента. Вони помилково вважали, що потрібно вести переговори з дияволом.

Путін піде на серйозні переговори тільки тоді, коли його військова позиція буде "близька до краху". Щоб досягти цього, Україна повинна дотримуватися подвійної стратегії: "успіх на полі бою" і створення коаліції країн, які підтримають формулу миру президента Зеленського, що передбачає відхід російській військ, репарації та трибунал за воєнні злочини,
– сказав Кулеба в інтерв'ю.  

Також міністр пояснив іноземним журналістам рішення призупинити консульські послуги для військовозобов'язаних чоловіків. Дмитро Кулеба назвав неприпустимим, щоб ті, хто перебувають за межами країни, "сиділи в ресторанах", поки інші гинуть. 

Україна не може проводити перемовини з Путіним

  • Восени 2022 року Україна ухвалила рішення, яке передбачає неможливість переговорів з Росією, поки її президентом є диктатор Владімір Путін. 
  • У документі мовиться, що Київ буде проводити перемовини з Кремлем тільки тоді, коли Путіна не буде при владі
  • До речі, у лютому – березні 2022 року українська делегація проводила перемовини з російською. Вони тривали у декілька раундів. 
  • Через два роки після перемовин в ISW сказали, що Москва хотіла заборонити Україні вступати у військові союзи, такі як НАТО. Проте, з можливістю приєднатись до ЄС. Детальніше про це читайте тут