Маркарова відповіла, коли Україна застосує перші F-16
Пані посол України в США Оксана Маркарова сказала, що наші дипломати працюють над наближенням постачання літаків. А також над збільшенням кількості підготовки пілотів і персоналу.
В етері національного телемарафону Оксана Маркарова зауважила, що українська дипломатія в США працює за формулою "більше підтримки Україні та більше обмежень для Росії". Водночас вона нагадала, що це питання є передвиборчим моментом у Штатах. Про це пише 24 Канал.
Дивіться також Є серйозна кількість літаків, про яку я домовився, – Зеленський про F-16
Коли F-16 будуть в Україні
За словами Маркарової, Україна застосує F-16 у 2024 році.
2024 рік – це рік, в якому винищувачі F-16 будуть у нас, і їх застосують на полі бою. Зараз ми працюємо над стрімким збільшенням кількості тренувань, збільшенням кількості підготовки персоналу підтримки та над наближенням постачання літаків,
– повідомила вона.
Найближчі місяці покажуть "серйозне збільшення постачання"
Пані посол також заявила, що першочерговим завданням української дипломатії є посилення протиповітряної оборони.
Вона запевнила, що найближчі місяці покажуть "серйозне збільшення постачання зброї на фронт та ППО для захисту українських міст".
F-16 для України: останні новини
- Нещодавно генерал Джеймс Хеккер, командувач ВПС США в Європі заявив, що отримання Україною винищувачів F-16 не означатиме здобуття переваги в повітрі протягом кількох тижнів. Цей крок стане початком впровадження в Україну західного обладнання. Процес повторюватиме шлях інших колишніх країн Східного блоку, які приєдналися до НАТО та взяли на озброєння західні літаки.
- Водночас Польща схвалила рішення, яке прискорить отримання Україною винищувачів F-16. Президент Володимир Зеленський подякував уряду країни за це. Польські ЗМІ припускають, що участь Польщі може бути пов'язана з організацією доставлення цих винищувачів в Україну або з логістичними питаннями. Зауважимо, Варшава не передає Україні власних F-16.
- Раніше член комітету з національної безпеки, оборони та розвідки Давид Арахамія повідомляв, що Бельгія, Нідерланди, Данія та інші союзники пообіцяли вже вдвічі більше літаків, ніж Україна має навчених льотчиків та інженерів для обслуговування західної авіації. Коментуючи недостатньо швидкі темпи постачання літаків, він зазначив, що до цього треба ставитися з розумінням, адже це все одно рекордні терміни.