Контрнаступ ЗСУ вносить свої корективи, – Галлямов припустив, коли рухне режим путіна
На тлі постійних поразок армії окупантів у війні проти України крісло президента країни-агресорки владіміра путіна почало хитатися. Ймовірно, режим російського диктатора протягне до 2024 року.
Втім, стане дуже слабким. Таку думку 24 каналу озвучив російський опозиціонер та політолог Аббас Галлямов.
Цікаво Успіхи ЗСУ та крах пропаганди: що чекає на нас взимку
Контрнаступ ЗСУ пришвидшує падіння режиму путіна
Неочікуваний та потужний контрнаступ України під Харковом та втеча російської армії звідти вносить свої корективи,
– зауважив російський опозиціонер.
На його думку, якщо українські захисники будуть продовжувати результативні контрнаступальні дії, режим путіна може зазнати краху й раніше 2024 року. Однак російські окупаційні війська будуть намагатися стабілізувати фронт та перейти в "окопний режим".
"Якщо війна перейде у такий режим, я думаю десь до березня путін отримає перепочинок і буде більш-менш спокійно себе почувати", – припустив політолог.
Росія не має жодних перемог, тому вирішила "заморозити" Європу
За словами Галлямова, після того, як у кремлі зрозуміли, що окупантам не вдасться захопити Київ "за три дні" режим путіна кілька місяців хитався, оскільки треба було показувати результати, а їх не було. Тож влада росії вирішила вдатися до нової концепції, яку доносить населенню, – "заморозимо Європу за три місяці".
Таку ставку вирішили зробити у кремлі, щоб знову можна було говорити про результати у якомусь ймовірному майбутньому. Втім, це було до контрнаступу ЗСУ на Харківщині.
Приблизно така концепція у них з'явилася. Тому, якщо фронт стабілізується, то процеси ослаблення путіна будуть продовжуватися,
– пояснив політолог.
Так, президенту країни-агресорки, ймовірно, не вдасться переконати більшість населення у тому, що нова концепція дійсно працює. Вже у кінці лютого – початку березня стане зрозумілим, що й вона провалилася – "Європа замерзла, але не настільки, щоб стати перед путіним на коліна".
Варте уваги Вперше за 22 роки у росії почали масово звинувачувати путіна, – Денисенко
А у наступному році у кремля й зовсім не вийде втілити цей план, оскільки очевидно, що це "заморожування Європи" може спрацювати тільки цієї зими. З наступного року європейці вже збудують альтернативні шляхи доставки енергоносіїв до себе.
До весни на порядку денному дійсно постане питання наступника, коли сама система зрозуміє, що путін "спікся",
– зазначив російський опозиціонер.
Галлямов припустив, коли впаде режим путіна: дивіться відео
Чому путіну "довелося" напасти на Україну
До останнього часу всі проблеми російського президента були пов'язані з внутрішньо політичною ситуацією у країні-агресорці. Так, на кінець минулого року тільки близько третини населення росії підтримували путіна.
"До виборів 2024 року путін реально ризикував зіштовхнутися з ситуацією, коли його висунення спровокувало б потужну хвилю протестів", – зазначив Галлямов.
Так, реальним мотивом нападу на нашу державу була не претензія до України або НАТО, а необхідність змінити політичний порядок денний у країні-агресорці.
Треба було замінити внутрішньо політичний порядок денний зовнішньо політичним,
– пояснив російський опозиціонер.
У такий спосіб путін зупиняв процеси падіння свого рейтингу, в окремих випадках вони навіть починали зростати. Наприклад, коли російський президент у кінці минулого року почав стягувати війська до кордону нашої країни та пред'являти ультиматуми Україні та НАТО, падіння його рейтингу зупинилося й він навіть набрав кілька пунктів.
На думку Галлямова, путін сподівався, що не треба буде нападати на Україну і достатньо лише побрязкати зброєю й українці погодяться з його ультиматумами. Тоді російський президент буде "переможцем" і процеси делегітимізації зупиняться. Так, путін "опинився у становищі людини, якій вже треба було напасти".