У Кремлі зраділи заяві про "невступ до НАТО": вважають це кроком для стримання "стурбованості"
Вадим Пристайко допустив відмову України від вступу в НАТО, якщо це спинить війну. У Москві вже встигли потішитися, мовляв, це було б "кроком на шляху до відповіді на стурбованості Росії".
Відповідну заяву про можливість відмови України від курсу на вступ в Альянс прокоментував на брифінгу речник російського президента Дмитро Пєсков, повідомляє 24 канал.
Читайте також Вступ до НАТО – безумовний пріоритет України, – у Зеленського відреагували на слова Пристайка
Росія про "невступ України до НАТО"
У Кремлі вважають, що офіційна відмова України від ідеї долучитися до Альянсу сприяла б формулюванню "відповіді на російські занепокоєння".
Безумовно, якимось чином зафіксована відмова України, підтверджена відмова, від ідеї вступу до НАТО – це був би крок, який би істотно сприяв формулюванню більш значущої відповіді на російські стурбованості,
– заявив Пєсков.
Речник Путіна додав, що в Москві звернули увагу на те, що в Києві посла попросили надати пояснення його слів. "Навряд чи це (заяву Пристайка – 24 канал) можна сприймати як якийсь факт, що відбувся, не маючи концептуального зовнішньополітичного світогляду Києва", – додав Пєсков.
На завершення він навіть звернув увагу, що в Конституції Україні вказані "зовсім інші цілі".
Водночас висловлювання Пристайка українських політиків "втішили" значно менше, ніж російських. Почалися розмови про відставку дипломата.
Порошенко вимагає відставки Пристайка
Петро Порошенко на засіданні погоджувальної ради фракцій Ради закликав відправити у відставку Пристайка. П'ятий президент зазначив, що вперше з часів Революції Гідності офіційний представник України на міжнародній арені "робить заяву про відмову від НАТО".
За його словами, посол показав, що "шантаж та залякування Путіним України працюють". Натомість Україна, переконаний Порошенко, має продемонструвати абсолютно протилежне.
Пристайко – не просто посол, а колишній міністр закордонних справ, ексвіцепрем'єр в уряді Зеленського, відповідальний за євроатлантичну інтеграцію. І після обурення суспільства спростування вже обмаль,
– заявив політик.
Порошенко підсумував, що єдиний спосіб довести, що позиція Пристайка не є позицією української влади – звільнити його.
Зверніть увагу! Пристайко займав високі посади й за президентства Порошенка. Зокрема, у грудні 2014 року уряд призначив його заступником міністра закордонних справ, а у 2017 році п'ятий президент – главою місії України при НАТО.Заява Пристайка про можливість відмови від вступу в НАТО
- Посол України у Великій Британії Вадим Пристайко дав інтерв'ю журналісту BBC Стівену Нолану. Дипломат допустив можливість відмови України від вступу до Альянсу, якщо це допоможе запобігти війні з Росією. Водночас посол наголосив, що курс на НАТО закріплений у Конституції України. У розмові він також уточнив, що Київ навряд чи зможе відмовитися від мети вступити до Альянсу.
- У Володимира Зеленського наголосили, що слід дати нагоду дипломату пояснити свої слова. Водночас речник президента Сергій Никифоров заявив, що курс на вступ до НАТО, як і європейський курс, є безумовним пріоритетом України.
- У Міністерстві закордонних справ теж прокоментували висловлювання посла. У дипвідомстві запевняють, що фразу Вадима Пристайка про "можливу відмову від НАТО, аби запобігти війні" вирвали з контексту.
- Згодом сам Пристайко пояснив свою неоднозначну заяву. Він зауважив, що курс на Альянс є навіть у Конституції й жодних змін немає. Однак не можна зараз розраховувати на НАТО. За його словами, для того, щоб уникнути війни просто зараз, треба бути готовими на компроміси. Проте вони не лежать у сфері Альянсу, а в мінських домовленостях.
До теми – коментар речника МЗС щодо слів Вадима Пристайка: дивіться відео