Кулеба пояснив, чого Україна очікує від нового уряду Німеччини

25 листопада 2021, 13:47
Читать новость на русском

Після 16 років при владі Ангела Меркель йде у відставку. Новий німецький уряд очолить соціал-демократ Олаф Шольц. Втім, радикальних змін у зовнішній політиці Берліна у Києві не очікують.

Про це свідчить, зокрема, коаліційна угода. Адже у ній мовиться про те, що Німеччина підтримуватиме територіальну цілісність України. Таку заяву зробив очільник МЗС Дмитро Кулеба.

Зверніть увагу Новий напад на Україну занадто дорого коштуватиме Росії, – Кулеба

Про коаліційну угоду німецького уряду

Посадовець наголосив, що у тексті коаліційної угоди закріплена підтримка європейських прагнень України. Він також наголосив, що представники Міністерства закордонних справ багато працювали з німецькими партнерами, аби це стало можливим.

Крім цього, очільник МЗС проаналізував частини документа, які стосуються України та Росії. Він позитивно їх оцінив й зазначив, що є "дуже чіткі формулювання щодо Москви". Втім, за його словами, Україна прагнула побачити чіткішу й принциповішу позицію щодо "Північного потоку-2".

Але ми розуміємо, що коаліційна угода – це завжди певний компроміс. І далі працюватимемо з німецькими партнерами, з новим урядом Німеччини по "Північному потоку-2,
– запевнив Кулеба.

Про співпрацю з німецьким МЗС

Крім цього, Кулеба висловився й про подальші дипломатичні відносини між Україною та Німеччиною. Він підкреслив, що буде радий співпрацювати з будь-яким очільником німецького МЗС. "Якщо це буде Анналена Бербок, я з нею вже мав контакт. Ми спілкувалися ще у її статусі кандидатки на посаду канцлера до виборів", – зазначив він.

Довідка. 40-річна Анналена Бербок представляє Партію зелених у Бундестазі. На початку року вона закликала посилити тиск на Росію, відмовившись від підтримки "Північного-потоку-2".

Про військову допомогу Україні

Міністр закордонних справ планує знову порушити питання про можливість надання Україні військової допомоги з боку Німеччини. Він наголосив, що позиція МЗС залишається незмінною: там не бачать перешкод для постачання зброї та зміцнення обороноздатності України з будь-якої держави. "Немає жодних правових, політичних чи моральних обмежень для цього. Будемо спілкуватися з новим німецьким урядом", – підсумував Кулеба.

Зміна уряду в Німеччині: основне

  • До коаліції увійшли Соціал-демократична партія, Партія зелених та "Вільні демократи". Своїми пріоритетами політики назвали боротьбу зі зміною клімату та просування цифрових технологій. 
  • Нова правляча коаліція вимагає, аби Росія припинила війну на українському Донбасі й повернула Крим. Водночас вони хочуть тісно співпрацювати із Кремлем.
  • Напередодні Олаф Шольц подарував Ангелі Меркель вазон із кизиловим кущем. Його сорт називається Carpe diem. У перекладі з латини ця фраза звучить як "лови мить".