Реальність вимагає, – Кулеба розповів, якою буде гуманітарна допомога для Литви
Джерело:
фейсбук Дмитра КулебиУряд 28 липня схвалив проєкт указу президента Володимира Зеленського надати гуманітарну допомогу Литві. Причиною є те, що Литва зіштовхнулася з міграційною кризою.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зазначив, що не пригадує такого, що гуманітарну допомогу хтось надавав у вигляді колючого дроту. Причиною є Олександр Лукашенко, який вирішив помститися Литві й провокує потік біженців з Азії, Африки та Близького Сходу.
До теми Лукашенко слухає вказівки Путіна: навіщо Білорусі скандал із біженцями у Литві
"Реальність вимагає саме такої дружньої допомоги. Масштаб біди такий: з 1 січня до 27 липня на литовсько-білоруському кордоні затримали 2 839 нелегальних мігрантів. Це в 35 разів перевищує показник 2020 року", – написав Кулеба.
Визначають обсяги допомоги
Литва почала терміново укріплювати кордон, однак минулого тижня виявилося, що не вистачає колючого дроту. Кулеба зазначив, що поспілкувався з міністром закордонних справ Литви Ґабріеліусом Ландсберґісом, а згодом швидко отримав позитивне рішення від уряду України.
"Конкретні обсяги опрацьовуємо нині дипломатичними каналами з литовською стороною, тому що є технічні нюанси. Символічно, що це сталося саме у першу річницю заснування "Люблінського трикутника". Ми з Литвою союзники та завжди стоятимемо поруч один з одним в успіхах і складних ситуаціях", – наголосив Кулеба.
Довідка. "Люблінський трикутник" – платформа, яку створили 28 липня 2020 року Литва, Польща та Україна для підтримки інтеграції України в ЄС та НАТО, а також протидіяти російській агресії. Документ містить 3 пункти: декларація про спільну історичну спадщину та цінності, план розвитку, заходи для протидії дезінформації, джерелом якої є Росія.Що відомо про ситуацію на кордоні Білорусі та Литви
- Парламент Литви 13 липня ухвалив резолюцію, якою називає зростання нелегальної міграції гібридної агресією Білорусі.
- 26 липня нелегальні мігранти з Іраку, яких затримали, розпочали бунт.
- Литовське Міністерство внутрішніх справ пропонувало оголосити надзвичайний стан на кордоні з Білоруссю. Однак президент Гітанас Науседа зазначив, що у цьому поки немає потреби.