Забудьмо про літаки А-10, росіяни просто не дадуть їм працювати, – Ігнат
Україна продовжує наполягати на наданні Повітряним силам багатоцільових винищувачів F-16. Водночас у ЗСУ пояснили, що не так з іншими літальними апаратами, які розглядаються як "кандидати" для надсилання.
У четвер, 20 квітня, речник Повітряних сил Юрій Ігнат вкотре констатував, що Київ працює над тим, аби ми отримали літаки F-16. Водночас він розкритикував "експертів", які вважать, що авіаційні потреби України можуть задовольнити, скажімо, штурмовики А-10. Про це інформує 24 Канал з посиланням на ефір національного телемарафону.
Дивіться також Метеор, супутник чи "НЛО": все, що відомо про яскравий спалах над Києвом
Ворог розгорнув потужні ЗРК
Спікер наголосив, що не варто радіти можливим новинам про надання ЗСУ А-10, адже це той літальний апарат, який вразливий до ЗРК окупантів.
Закриємо тему про А-10 та інших літаків, яку "експерти" постійно підіймають в просторі. Хтось прочитав, що це круто. Я хочу нагадати, що Росія розгорнула на лінії бойового зіткнення, а також на державному кордоні потужне угруповування зенітно-ракетних військ. Тобто це системи малого радіуса дії, середнього та великого,
– зазначив Ігнат.
Окрім того, він уточнив, що ворог розгорнув такі ЗРК як "Бук", "Тор", "Панцир", С-300 та інші. Власне, А-10 можуть здійснювати ефективні польоти за таких умов лише тоді, коли вони прикриті іншою потужною авіацією – себто винищувачами F-16.
Це (ЗРК ворога – 24 Канал) просто не дасть шансу цим літакам (А-10 – 24 Канал) працювати. Їх просто буде знищено. Вони можуть працювати, коли є прикриття потужних винищувачів. І коли вони є, авіаційний простір контролюють Повітряні сили,
– констатував речник.
Що відомо про А-10
- Повна назва літака – Fairchild Republic A-10 Thunderbolt II. Він є американським одномісним штурмовиком, що призначений для підтримки сухопутних військ, ураження танків, бронемашин та інших наземних цілей.
- На озброєнні в США він з 1976 року та, звісно, міг би бути корисний для Повітряних сил України, однак лише у роботі з іншою потужною авіацією.
- Згадаємо наостанок, що останніми тижнями ведеться все більше розмов про те, що Збройні Сили невдовзі підуть в контрнаступ. Однак, очевидно, що без підтримки з неба така операція може закінчитись ненайкраще для України.