Зброї не треба: Лукашенко їде в Китай виплутуватися з пастки, в яку потрапив через Росію

28 лютого 2023, 23:35
Читать новость на русском

28 лютого Алєксандр Лукашенко прилетів до Пекіну на переговори із Сі Цзіньпіном. Існує 2 версії тем цієї зустрічі: переговори про постачання китайського озброєння до Росії через Білорусь і більш правдоподібна – заручитися підтримкою Китаю в економічній сфері.

Про це 24 Каналу розповів політолог Андрій Вігірінський. Він переконаний, що Лукашенко їде, аби заручитися протекторатом Китаю, як однієї з найвпливовіших країн у світі.

Дивіться також Зброя для Росії чи спроба вийти з-під впливу Путіна: яка мета візиту Лукашенка в Пекін

Політолог зауважив, що у Лукашенка немає інтересу в успішному завершенні Росією війни. Для нього будуть катастрофічними наслідки участі у війні як союзника Росії.

Якщо Лукашенко в Пекіні буде домовлятися про воєнну співпрацю з Китаєм та Росією, то його становище ще більше погіршується, наголосив експерт. До того ж це перекреслить всі намагання Китаю останнього тижня: запрошення коаліції західних країн до діалогу, тези про недопущення односторонніх санкцій та про повагу до територіальної цілісності.

Як наддержава глобальної політики не можна з одного боку запрошувати до миру і діалогу, а з іншого – вчиняти так, як ті, кого ти звинувачуєш,
– додав мовець.

Лукашенко проситиме про протекцію

За словами Вігірінського, втягнення Лукашенка у війну призвело до його економічної ізоляції. Логістичне плече експорту Білорусі лежить через Росію, і в Лукашенка немає особливих важелів впливу на Кремль, а ринки збуту йому вкрай необхідні.

Так Білорусь стає повністю залежною  від Росії. Для того, щоб Білорусі якось захиститися, їй необхідна диверсифікація, яка лежить в полюсі країн-партнерів Китаю. Саме Китай, а не Росія є країною, навколо якої об’єднуються, зауважив політолог.

До кого ти їдеш просити про протекцію перед умовним середнім братом, яким для Білорусі є Росія? До старшого брата, цим старшим братом є Китай,
– підкреслив експерт.

Вігірінський переконаний, що Лукашенко їде до Китаю за інвестиціями, бо йому необхідний фінансовий ринок. Перед виборами він хоче показати народу, що розвиває економіку. Мовляв, фінансовий спад на 5 мільярдів доларів в товарообігу за минулий санкційний рік Білорусь подолала з допомогою партнерів. Очевидно, такими партнерами можуть бути Іран та Китай.

Детальніше про зовнішню політику Білорусі: дивитися відео

Що відомо про візит Лукашенка до Китаю

  • Білоруський диктатор їде в Китай з візитом. Він запланований з 28 лютого по 2 березня. Алєксандр Лукашенко заявив, що нібито йому треба "вибудовувати дружбу" з КНР.
  • Експерти припускають, що білоруський диктатор їде в Китай для того, щоби бути "ретранслятором думок".
  • Політолог Олег Саакян вважає, що Лукашенка до Китаю викликав сам глава КНР Сі Цзіньпін. Для білоруського диктатора цей візит як демонстрація того, що ізоляції немає і його визнають.