Лукашенко вирішив створити у Білорусі "народне ополчення"
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко забажав створити підрозділи "народного ополчення". До їх функцій входитиме "збільшення кількості "захисників" Білорусі вдвічі".
Про таку ідею розповів міністр оборони Білорусі Хренін. Більш розгорнутих деталей щодо цього утворення поки немає.
Читайте також Загроза ракетних ударів з боку Білорусі ще є, країну можуть залучити до війни, – Міоборони
На вчорашній нараді в рамках коригування питань розвитку збройних сил головнокомандувачем (Олександром Лукашенком – 24 канал.) поставлено завдання, у тому числі створити у нас в країні й "народне ополчення"…. Найголовніше – що ми маємо для цього і людей, і озброєння,
– зазначив Хренін.
Лукашенко зазначив, що нам необхідно ще з губернаторами обговорити ці питання, визначити законодавчо. Ніби то, за словами Лукашенка, кількість захисників нашої батьківщини збільшиться в рази.
Самопроголошений президент Білорусі сказав, що це дуже важливо, тим більше в нинішній обстановці, щоб ми могли мирно… і показувати, що не треба сунутися, бо відповідь буде адекватною, якщо хтось прийде на нашу землю".
Нагадаємо, що 26 травня Лукашенко заявив, що у збройних силах Білорусі створюють нове оперативне командування – південне, при цьому він заговорив про ймовірну війну на території країни. Це не означає, що Білорусь вже негайно нападає на територію України. Але вони розташують частину власних військ біля кордону.
Читайте також Путін жорстко змушує Лукашенка йти у наступ, – Латушко про роль Білорусі у війні
Білоруський опозиціонер Латушко додав, що за його інформацією, Путін жорстко схиляє Лукашенка вступити у наземну війну проти України. Разом з тим, як додав опозиціонер, раніше у Лукашенка була роль дестабілізувати ситуацію на кордоні Польщі та України. Усе для того, щоб стягувати максимальну кількість українських військових до кордону з Білоруссю.
В свою чергу, заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що загроза і використання території Білорусі, і завдання ударів з тієї території залишається. Так само як і залишається загроза використання Придністровського регіону Молдови.
Не варто нехтувати й тим, що Білорусь постачає до Росії свою зброю. Про це заявив сам прем'єр-міністр Білорусі Роман Головченко. За його словами, зброя білоруського виробництва наразі має попит не лише всередині країни, а й для потреб Росії.
Чи спровокує війна Росії проти України Третю світову війну: дивіться відео