Криза стилю, – політолог пояснив обурливі тези Медведєва у новій статті

3 липня 2023, 16:11
Читать новость на русском

Дмітрій Медведєв після тривалої паузи написав не пост в соцмережах, як завжди, а цілу статтю. В публікації заступник глави радбезу Росії в обурливій манері виклав своє збочене бачення країни-агресорки у світі та геополітики.

Політолог Володимир Фесенко розповів 24 Каналу, що поява цієї статті Медведєва не випадкова і пов'язана з певними процесами, які відбуваються в російській владі зокрема після невдалого заколоту Євгенія Пригожина.

Читайте також Хамство на адресу Дуди: Медведєв наговорив дурні через бажання Польщі розмістити ядерну зброю

Медведєв написав цю статтю, щоб головним чином нагадати про себе. При чому формат та стиль публікації відрізняється від його звичайних дописів в соцмережах.

В останній статті він дотримується більш серйозного стилю, наводить цитати "класиків" та намагається недолуго сформулювати геополітичні прогнози. Проте про свої фірмові образи теж не забуває.

Хоче виглядати серйозним політиком

На думку політолога, є 2 причини появи цієї "програмної" статті Медведєва.

По-перше, він переживає певну кризу "стилю а-ля Жириновський", який був притаманний Медведєву з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Над ним відверто почали сміятися і припинили сприймати серйозно, тому Медведєву було потрібно нагадати про себе як про вагому політичну особистість. І не тільки в Росії. Він напевно хоче виглядати серйозним політиком й в очах Заходу та Китаю,
– підкреслив Фесенко.

По-друге, під час невдалого "перевороту" Пригожина заступник глави радбезу дивним чином зник. З'ясувалось, що він втік на своєму бізнес-джеті до Оману. Мовили, що вибір країни був не випадковий, адже в готелях Оману можна замовляти алкоголь.

Зараз в Росії тривають "розбірки", хто де був 24 червня. І на втечу Медведєва багато хто звернув увагу. Тому він має продемонструвати, що є лояльним до Путіна і що він є російським державним діячем – заступником голови радбезу,
– зазначив політолог.

Політолог проаналізував нову статтю Медведєва: дивіться відео

Відчув зміну кон'юнктури

Фесенко звернув увагу на деякі тези статті Медведєва. Зокрема він знову загрожував ядерною зброєю Заходу.

Проте в цій публікації він вперше робить висновок, що ядерна війна, яка може статися, буде "взаємним знищенням". Нарешті до нього дійшло, а можливо йому пояснили китайці, до яких він дослухається, що не можна "гратися" темою ядерної війни,
– відзначив він.

Також Медведєв порушив тему перемовин, хоча раніше декларував, що нібито "Росія переможе" у війні. Напевно він відчув певну зміну кон'юнктури. Адже після заколоту Пригожина тема перемовин стала актуальною для частини російських еліт. І Медведєв це ретранслює.

"При цьому Медведєв надуває щоки й пропонує якісь дурниці, на кшталт того, що Україна має стати якоюсь "санітарною зоною". Забудьте, адже західні країни розглядають питання гарантій безпеки для України, а саме посилення її обороноздатності. І це буде однією з умов завершення війни", – наголосив Володимир Фесенко.

Зверніть увагу Медведєв після маразмів Путіна розмріявся про "санітарну зону" до Львова: він пригрозив Заходу

Про що йдеться в новій статті Дмітрія Медведєва

  • Він знову погрожує ядерною війною. Заступник глави радбезу наголосив, що у разі розгортання третьої світової війни, в ній "переможців просто не буде", тому що настане ядерна зима. Він намалював апокаліптичну картину наслідків ядерного удару і наголосив, що світовій спільноті доведеться шукати "найважчі компроміси", щоб запобігти цьому.
  • Він також наголосив на необхідності створення міжнародного документа за зразком Гельсінських угод 1975 року (вони стосувались зокрема безпеки та непорушності кордонів – 24 Канал). Водночас Медведєва запропонував "тимчасово призупинити дипломатичні відносини", з Фінляндією, Польщею, країнами Балтії та Великою Британією.
  • Крім того, він знову ображав і принижував європейських та американських політиків. При цьому вихвалявся, що Росія буцімто зупинила заколот Пригожина і нібито не переймається через західні санкції та міжнародну ізоляцію.
  • Проте він зауважив, що країна-агресорка буцімто "готова шукати розумні компроміси", але лише на своїх умовах.