Мені пофіг, з ким буде перемир'я, – Зеленський у Золотому посперечався з бійцями

26 жовтня 2019, 14:38
Читать новость на русском

Президент Володимир Зеленський під час візиту до Золотого-4 на Донбасі заявив, що йому все одно з ким Україна буде підписуватиме перемир'я. Головне для держави – повернути території і припинити війну, в якій гинуть люди.

Про це Зеленський сказав добровольцям у Золотому, які виступають проти розведення військ біля селища. Відео розмови гаранта з бійцями опублікував телеграм-канал "Останній блок-пост #Ні_Капітуляціїї".

Цікаво: Зеленський прибув у Золоте і зустрівся з бійцями: відео словесної перепалки

Ветерани наголосили, що ті, хто йдуть до перемир'я шляхом розведення військ, або ж іншими способами, лише задовольняють потреби ворога і в результаті програють ще більше.

За словами ветеранів, Україна підписуватиме перемир'я не з окупаційними "Л/ДНР", а з Росією.

Та мені пофіг з ким воно (перемир'я, – 24 канал) буде. Нам з вами пофіг. Нам треба території повернути та припинити вбивства,
– сказав Зеленський.

У відповідь на це один з бійців сказав, що коли Україна намагається швидко досягнути перемир'я, то лише заганяє себе в певні рамки.

Відео словеслної перепалки Зеленського з добровольцями у Золотому-4

Повний діалог Зеленського з добровольцями:

Боєць: ... Ми заплатили дуже велику ціну. Тут зараз є люди з мого підрозділу. Ми під час операції в Широкиному (наступальна операція з визволення селища у 2015 році) втратили двох наших побратимів. І якщо зараз буде це розведення і знову доведеться забирати ці висоти, втрачати друзів – я, чесно кажучи, цього не хочу. Тому я кажу, Ваш попередник вже робив такі кроки. Але треба з розумом відноситися до всього, що відбувається.

Зеленський: Я не думаю, що я дурний. Вибачте мені, я з усією повагою ..

Боєць: ну, я намагався натякнути...

Зеленський: У вас вийшло. Тому я приїхав говорити саме з людьми, які тут живуть. Запитати, яке їх відношення в цілому, що вони про це думають (розведення військ). Чи є якась статистика пострілів, як вони до нас ставляться? Як вони поважають наших військових?

Я хотів сам побачити їх ставлення. Я не знаю, хлопці, може вони вам, як ви говорите, весь тиждень говорили, що не треба відводити війська.

Боєць: Не тиждень, більше.

Зеленський: Люди хочуть відведення. Я розумію, про що ви кажете: аби дійсно не було серйозних помилок, втрат і таке інше. Але мені здається, що ми всі повинні робити усе, аби закінчити війну.

Але тут (на Донбасі) все ж наші військові, вони тут головні. У нас тут є і командувач ООС, і командири. Вони займаються саме безпекою і вірю нашим військовим. Ви теж воювали і теж відноситесь до української армії з повагою. Але вони там, на передовій, на "нульовій".

До речі, ми (керівництво держави) теж вчора, 25 жовтня, були там. А ви, до речі, ходили туди (на передову до бійців ООС)? Саме тут ходили?

Боєць: Ну так. Вчора якраз ходили туди, спілкувалися.

Зеленський: Там всі нормальні хлопці, всі живі.

(...)

Боєць: Коли Ви кажете про місцеве населення, при всій повазі до місцевих людей, вони не військові. І тому, можливо, не розуміють, до чого можуть призвести певні дії. Це перше. По-друге, тут є люди, які дійсно підтримували Україну і всі знають про це.

Зеленський: Так вони ж українці!

Боєць: Ну звичайно. Ми про це і кажемо: якщо Ви помилитесь, то жертви будуть не тільки серед військових, які свідомо йдуть на службу Батьківщині і готові втрачати своє життя за неї. У тому випадку цивільні місцеві люди теж можуть заплатити життям за свою позицію, проукраїнську позицію, яку ми з вами підтримуємо.

Зеленський: У нас з вами тільки така позиція і є. Ми з вами не те, що підтримуємо, у нас просто українська позиція.

Боєць: Я про це і кажу, що треба усвідомлювати всі ризики. І всі ці жертви – вони недопустимі.

Зеленський: Ці жертви мені щодня приходять СМСками, і ви про них знаєте. Вони й зараз є.

Боєць: Але є історія. Ті, хто йдуть такими шляхами до перемир'я, намагаючись швидко вирішити питання, як правило отримують і ганьбу, і подальшу війну.

Зеленський: Ви про мене зараз?

Боєць: Та я не про Вас, це з історії. Просто ми бачимо, як поводить себе Росія щодо Абхазії, Карабаху тощо. Колись з ними якесь перемир'я було? Давайте будемо реалістами, це перемир'я буде підписане з Росією, а не з так званими "ЛНР" чи "ДНР".

Зеленський: Та мені пофіг з ким воно (перемир'я) буде. Нам з вами пофіг. Нам треба території повернути та припинити вбивства, правильно?

Боєць: Просто коли ми намагаємось швидко це зробити, ми самі себе заганяємо в рамки певні.

Розведення сил на Донбасі: що треба знати

  • 1 жовтня на зустрічі Тристоронньої контактної групи в Мінську сторони домовились про початок розведення військ у селі Петрівське на Донеччині та місті Золоте на Луганщині. Це – одна з необхідних вимог для того, щоб відбулася зустріч у нормандські форматі.
  • Міністр оборони Андрій Загороднюк уточнив, що українські військові відійдуть на відстань, яка дозволить одразу повернутися назад у разі порушення домовленостей російськими окупаційними військами.
  • Розведення сил і засобів мало б стартувати через 7 днів повної тиші на Донбасі. Проте цього досі не відбулося, оскільки проросійські бойовики не припиняють вести вогонь.
  • Низка громадських активістів та учасників бойових дій виступили проти розведення військ, називаючи цей процес "капітуляцією перед Росією". Зокрема, на початку жовтня ветерани бойових дій на Донбасі прибули Золоте і заявити, що залишатимуться там до тих пір, поки керівництво України офіційно не відмовиться від ідеї відведення військ і формули Штайнмаєра, або до повернення ЗСУ на позиції в разі, якщо відведення все ж відбудеться.

Як може виглядати ситуація на Донбасі після розведення сил / 24 канал

Що відбулось під час візиту Володимира Зеленського у Золоте: дивіться відео

Чи мають добровольці піти з Золотого? – дивіться опитування 24 каналу