Миротворча місія Ватикану: в Україну іде посланець папи Римського, щоб "знизити напруженість"
Джерело:
ReutersНевдовзі в Україну приїде глава італійського єпископату. Папа Римський доручив йому провести миротворчу місію, яка, на його думку, може допомогти закінчити війну.
Кардинал Маттео Дзуппі, якому Папа Франциск доручив виконати "мирну місію", відвідає Київ 5 – 6 червня.
До теми "Повернення територій – політична проблема": Папа видав нову скандальну заяву щодо вторгнення
У чому полягає місія Маттео Дзуппі
Папа Римський Франциск попросив главу італійського єпископату кардинала Маттео Дзуппі створити миротворчу місію в Україні, яка допоможе закінчити війну.
Представники Ватикану повідомляють, що мета місії полягає в тому, щоб "послабити напруженість" між Україною та Росією.
Це ініціатива, основна мета якої – уважно вислухати українську владу про можливі шляхи досягнення справедливого миру та підтримати жести гуманності, які можуть допомогти знизити напруженість,
– мовиться у заяві Ватикану.
Зауважимо, що джерела Reuters у Ватикані раніше заявили, що Дзуппі хоче зустрітися як з Володимиром Зеленським, так і з Путіним. Проте наразі Ватикан не повідомляв, коли Дзуппі поїде до Росії та чи поїде взагалі.
Як Зеленський ставиться до миротворчої місії Ватикану
- 30 квітня, після триденного візиту до Угорщини, Папа Римський Франциск заявив, що розпочав "секретну миротворчу місію" й хоче закінчити війну між Росією та Україною. Перед цим він говорив, що хоче зустрітися з пропагандистським патріархом РПЦ Кірілом, який підтримує війну проти України й називає її "святою справою".
- Після особистої зустрічі з Папою Володимир Зеленський сказав, що Україна зацікавлена у пропозиціях, які можуть сприяти досягненню справедливого миру на основі української формули. Проте Києву не потрібні посередники між Україною та агресором. Глава держави наголосив, що українці добре пам'ятають, чим закінчилося посередництво з Путіним у межах Нормандського формату.
- Президент зазначив, що Україна вітає пропозиції третіх сторін щодо допомоги в подоланні війни та криз, пов'язаних з нею. Проте формула миру полягає в тому, аби залучити ті країни, які справді хочуть досягти його у Європі.