Мобілізація в Україні: яке покарання можна отримати за порушення військового обліку
В Україні тривають засади воєнного стану та загальної мобілізації. Це означає, що до лав Збройних Сил можуть мобілізувати громадян від 18 до 60 років.
Крім цього, українці також мають встати на військовий облік, а якщо цього не зроблять, то порушників чекає покарання. Що треба знати про відповідальність за порушення правил військового обліку – читайте у матеріалі 24 Каналу.
Цікаво Релігія не дозволяє брати зброю до рук: церква сказала, як бути з такими українцями у час війни
Що можна отримати за порушення правил постановки на облік
Український адвокат Ростислав Кравець розповів, що, згідно з чинним законодавством, українцям, які порушили правила постановки на військовий облік загрожує адміністративна відповідальність. Зокрема, ці порушники будуть зобов'язані сплатити штраф.
У Кодексі України про адміністративні правопорушення є стаття, яка передбачає відповідальність призовників, військовозобов'язаних і резервістів за порушення правил військового обліку і тягне за собою накладання штрафу від 30 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Помножте на 17 грн, і ви отримаєте цю суму (510 – 850 гривень – 24 Канал),
– сказав він.
Крім того, Кравець наголосив, що у чинному законодавстві також передбачені терміни, коли можуть бути притягнення до адміністративної відповідальності. Так, стягнення можуть накласти не пізніше, ніж через два місяці з дня вчинення правопорушення.
Наостанок адвокат зауважив, що представники ТЦК та СП, відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, уповноважені для складання адміністративних протоколів і направлення їх для стягнення штрафу.
Мобілізація в Україні: останні новини
- Президент України Володимир Зеленський досі не підписав закон про зменшення призовного віку в нашій державі з 27 до 25 років. Відповідно наразі до лав ЗСУ можуть мобілізувати лише громадян від 27 по 60 років, включно.
- Водночас член Комітету з питань нацбезпеки та оборони Федір Веніславський розповів, що в Україні наразі немає потреби пришвидшувати темпи мобілізації. Однак він наголосив, що процес мобілізації триває, зокрема, є потреба у формуванні нових резервів для деокупації територій.
- До того ж начальник служби зв'язків з громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо закликав українців самостійно приходити до ТЦК та СП, щоб оновити особисті дані. Це дозволить державі бачити ті резерви, які у неї наразі наявні.