Президент Зеленський вже коментував питання посилення мобілізації. Він заявляв, що із цим проханням до нього зверталися самі військові.
Дивіться також Студент отримав повістку: що робити, якщо є відстрочка
Наразі немає потреби
Член Комітету з питань нацбезпеки та оборони Федір Веніславський уточнив, що поки немає потреби у тому, щоб посилювати чи прискорювати мобілізаційні заходи. Наразі ресурсу для поповнення втрат і поранених вистачає. Призов в Україні проходить в установлених ще 24 лютого 2022 року межах "хвиль мобілізації".
Водночас посадовець визнав, що в Україні триває мобілізація й для створення нових резерів, які залучатимуть до наступальних дій та деокупації нашої території.
Крім того, Веніславський згадав за проблему корупції у ТЦК та ВЛК. Саме на цьому моменті зауважував президент, відповідаючи на питання про можливість посилення призову. У серпні під час пресконференції після саміту "Кримської платформи" Зеленський наголосив, що спершу слід усунути недоліки в органах, які відповідають за мобілізацію, а потім обговорювати її посилення.
Також Веніславський нагадав за рішення, запропоноване главою держави для подолання корупції у ТЦК, – призначення очільниками військкоматів ветеранів.
Посилення мобілізації в Україні: які заяви ще лунали з цього приводу
Раніше секретар Комітету з питань нацбезпеки, оборони і розвідки нардеп "Голосу" Роман Костенко заявив, що "мобілізація буде продовжуватись у такому форматі, як є". Втім, усе-таки посилення мобілізаційних заходів може відбутися за однієї умови – це зміна військової стратегії.
Заступник міністра оборони генерал-лейтенант Олександр Павлюк, коментуючи те саме питання, зазначив, що поки планів вносити корективи у процес мобілізації немає, однак все залежить від агресора та фронту.