Мобілізація і догляд за хворими рідними: що робити у такому випадку

28 вересня 2022, 19:25
Читать новость на русском

Джерело:

"Район.Вараш"

Якщо військовозобов'язана людина доглядає за рідними, які цього потребують, то щодо неї діють певні послаблення. Зокрема, її можуть звільнити від проходження військової служби.

Відповідні дані прописані в законах та інших нормативно-правових актах України, де мовиться про військову службу. Тобто потенційно мобілізованих за певних умов не заберуть служити. 

Читайте також Який вигляд має повістка та що повинні вказати у документі

Чи заберуть служити військовозобов'язаних, які доглядають родичів

Якщо ж у потенційно мобілізованого є пристаркуваті батьки або близькі родичі, які за станом здоров'я потребують постійного догляду, то вас можуть звільнити від проходження військової служби,
– мовиться в повідомленні. 

Однак для цього потрібно надати підтвердження цього факту в територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Мовиться про документи, зокрема медичні висновки з закладу охорони здоров'я. 

Що відомо про мобілізацію батьків та опікунів дітей: основне

  • Не підлягають мобілізації жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років. Також жінки та чоловіки, які самостійно виховують неповнолітню дитину чи дітей.
  • Окрім того, не мобілізують жінок та чоловіків, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, які виховують неповнолітню дитину з інвалідністю.
  • Ба більше, не візьмуть на воєнну службу жінок та чоловіків, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи, а також усиновителів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років. Детальніше про це читайте за посиланням

Дивіться також – пояснення від командування Сухопутних військ ЗСУ про мобілізацію в Україні: відео