Нестача резервів: що вигадує Росія, аби уникнути відкритої загальної мобілізації
У Росії 1 жовтня стартував осінній призов. Там хочуть залучити до лав російської армії 130 тисяч осіб. Та навряд чи усю цю кількість окупантів кинуть на фронт.
Таку думку 24 Каналу висловив військовий оглядач Денис Попович, зауваживши, що все ж таки певну кількість російських солдатів на війну кинуть. Зазначимо, що відповідний указ про призов 130 тисяч росіян підписав Владімір Путін.
До теми Нова мобілізація в Росії: чи зможуть окупанти протиставити її західній зброї
"У залежності від того, яка кількість з'явиться, там будемо далі розмірковувати, наскільки великий вплив ці люди можуть мати на розвиток подій на фронті. Чим більше їх буде – тим більший вплив", – сказав військовий оглядач.
Нав'язаний "обов'язок"
Інститут вивчення війни повідомляв про те, що Росія посилює примусову мобілізацію на тимчасово окупованих територіях. Окрім того, ворог продовжує вербувати кубинців. Та це свідчить про те, що у країни-агресорки немає резервів. Аби не оголошувати відкриту загальну мобілізацію у Росії, окупанти намагаються обійтися іншими методами.
Ворог порушує міжнародні норми, коли залучає до лав своїх збройних сил українців з тимчасово окупованих територій. Загарбники насильницькими способами змушують людей отримувати російські паспорти. Так ворог і нав'язує нібито "обов'язок" громадянина Росії йти воювати.
"Єдине, до чого можна закликати – якнайбільше уникати подібного "обов'язку". Якщо вже сталося так, що потрапили до лав окупаційної армії, вжити усіх заходів, аби скоріше здатися й перейти на бік ЗСУ", – наголосив військовий оглядач.
Як у Росії забирають на війну проти України: дивіться відео
Потреби не задовольняє
Заступник голови радбезу країни-агресорки Дмітрій Мєдвєдєв заявив, що до лав російської армії буцімто прийняли 325 тисяч осіб від початку 2023 року. Та це пропагандистська цифра, яку складно перевірити.
Ця кампанія щодо залучення людей на контракт триває. Це заходи прихованої мобілізації. Але вона повністю не задовольняє потребу російської армії у живій силі,
– сказав Попович.
Саме тому у Росії, аби уникнути мобілізації, кидають на фронт колишніх вагнерівців, роблять призов та проводять мобілізацію на тимчасово окупованих територіях України.
Мобілізація в Росії: важливо
- Російське міноборони повідомило, що з 1 жовтня починається осінній призов у всіх суб'єктах Росії, окрім деяких районів Крайньої Півночі. Мовляв, там кампанію розпочнуть з 1 листопада через клімат.
- Усіх призовників буцімто відправлять проходити військову службу на території країни-агресорки. У пункти дислокації ворога "у нових регіонах або для участі там у виконанні завдань "СВО" призовники начебто не поїдуть.
- Голова комітету держдуми з оборони Андрій Картаполов заявив, що жодної ротації для мобілізованих не передбачено. Мовляв, вони навряд чи повернуться додому з війни проти України до кінця так званої "СВО". Окупанти можуть розраховувати максимум на відпустку за кожні 6 місяців служби.
- У Генштабі ЗСУ повідомляли, що загарбники найближчим часом розпочнуть масову мобілізацію на території Росії та тимчасово окупованих територіях України. За різними оцінками, ворог хоче мобілізувати від 400 до 700 тисяч осіб.