Матимуть вплив на контрнаступ ЗСУ: навіщо Росії велика кількість мобілізованих
Окупанти зазнають великих втрат у війні в Україні, і внаслідок цього мають поповнювати резерви особового складу. А тому в Росії може незабаром розпочатися масова мобілізація, щоб залучити до лав окупаційної армії від 400 до 700 тисяч осіб.
Про це 24 Каналу розповів військовий оглядач Денис Попович, зазначивши, що в Росії задля проведення мобілізації здійснили певні законодавчі зміни в законодавстві країни-агресорки. Зокрема було розширено пул тих, хто може бути мобілізований.
До теми У необоронних галузях Росії через війну масштабний дефіцит робочої сили, – розвідка Британії
Будуть закривати "діри" на фронті
Також 700 тисяч російських мобілізованих, якщо вони будуть призвані в короткий термін та їх кинуть у бій протягом місяця, можуть вплинути на ситуацію на фронті.
Цих мобілізованих будуть відправляти на масовані штурми, щоб закривати "діри" на фронті, а також вплинути на хід українського наступу на Півдні та на Бахмутському і вже на Донецькому напрямках,
– наголосив військовий оглядач.
Нині на Донецькому напрямку українські сили вийшли на околиці села Опитне та звільнили значну його частину.
До того ж для великої кількості мобілізованих буде потрібно багато техніки. Проте скільки саме – буде залежати від того, якого характеру бригади, полки та дивізії росіяни будуть формувати. Найімовірніше це будуть переважно стрілецькі з'єднання, тому вони потребуватимуть невеликого технічного оснащення. Але знову ж таки це також матимуть певний вплив на фронт.
Зверніть увагу! У ГУР вважають, що в Росії найімовірніше не оголосять відкриту мобілізацію, як ту, що відбулась торік. Наразі в країні-агресорці на порядку денному цьогорічні вибори, а далі – підготування до президентських, які заплановані на березень 2024 року. Тому напередодні виборчої кампанії Кремль можливо не проводитиме мобілізацію. Ймовірно це станеться пізніше.Не рахуються з втратами
"Водночас окупанти концентрують живу силу на Лимано-Куп'янському напрямку. Їхня мета – наступати на Куп'янськ та захопити позиції на рубежах річки Оскіл. Проте навряд чи вони досягнуть цієї мети", – зазначив Попович.
Але їхня більш далекосяжна мета – повернути позиції, які росіяни мали до Харківського контрнаступу українських сил минулого року. Проте їхнє так зване просування розпочалося не вчора і не позавчора.
Денис Попович про можливу масову мобілізацію в Росії та її наслідки: дивіться відео
Росіяни, за словами військового оглядача, почали робити спроби наступати ще в липні. Ба більше, збиралися це робити навіть навесні. Проте зараз вони змушені знімати певні сили з Куп'янського напрямку та перекидати їх на Південь, щоб унеможливити наступальні дії ЗСУ.
Окупанти перекидають передусім повітряно-десантні частини. Тепер вони привозять війська з глибини Росії для того, щоб спробувати наступати. Але їхня підготовка викликає певні сумніви,
– зауважив військовий оглядач.
Тим більш непідготовленими будуть мобілізовані, яких вони наберуть. Проте росіяни можуть завалювати їхньою кількістю, адже не рахуються з втратами.
"В тому й полягає небезпека мобілізаційних заходів. Якими б непідготовленими були російські мобілізовані, але якщо співвідношення сил, умовно, буде 1 до 3 чи 1 до 5, то будуть втрати й з боку ЗСУ. А ми такого людського ресурсу не маємо, і такі втрати ми собі не можемо дозволити", – відзначив Денис Попович.
Ворог продовжує зазнавати шалених втрат
Українські захисники за минулу добу ліквідували 490 окупантів. Загалом з початку повномасштабного вторгнення загинуло 268 630 російських бійців. Крім того, окупанти втрачають величезну кількість своєї техніки. Зокрема:
- танків – 4554 (+10) одиниць;
- бойових броньованих машин – 8755 (+16) одиниць;
- артилерійських систем – 5811 (+22) одиниць;
- РСЗВ – 760 (+3) одиниць;
- засобів ППО – 509 (+1) одиниць;
- літаків – 315 (+0) одиниць;
- гелікоптерів – 316 (+0) одиниць;
- БпЛА оперативно-тактичного рівня – 4593 (+5) одиниць;
- крилатих ракет – 1455 (+0) одиниць;
- кораблів/катерів – 19 (+0) одиниць;
- автомобільної техніки та автоцистерн – 8338 (+40) одиниць;
- спеціальної техніки – 872 (+2) одиниць.