Повістку вручили не за місцем реєстрації: що робити

12 лютого 2023, 07:48
Читать новость на русском

Джерело:

СтратКом ЗСУ

Загальну мобілізацію та воєнний стан продовжили до 18 травня. Відповідно, громадяни України продовжать отримувати повістки.

Що робити, якщо чоловіку вручили повістку не за місцем реєстрації, розповіли у ЗСУ. Деталі передає 24 Канал.

Читайте також У кого є право на відстрочку від мобілізації: у ЗСУ нагадали, скільки часу вона діє

Повістка не за місцем реєстрації: чи законно це

У ЗСУ пояснили, що людині можуть вручити повістку не за місцем реєстрації. Щобільше, у період воєнного стану, згідно з законом, військовозобов'язаний громадянин не має права змінювати місце проживання без дозволу начальника територіального центру комплектування, де стоїть на обліку.

Якщо ж людина переїхала в інший населений пункт чи місце, тоді  треба прийти в районний ТЦК і повідомити свою актуальну адресу. Також це можна зробити, якщо вже отримав повістку, під час звірки даних чи проходження медкомісії.

Зверніть увагу! Вручення повістки не означає мобілізацію. Військовозобов'язані громадяни віком від 18 до 60 років мають стояти на обліку у місцевому ТЦК. Вручення повістки або ж повідомлення часто відбувається для того, аби громадяни оновили свої дані чи пройшли медкомісію.

До теми Воєнний стан продовжується: люди якого віку підпадають під мобілізацію

Чи законно, якщо повістку заповнюють одразу перед врученням

  • Повістки зараз можна отримати практично всюди. Зокрема їх часто вручають на вулиці.
  • Закон не передбачає конкретного місця, де потрібно заповнювати повістку. Тому її можуть заповнити прямо перед врученням громадянину.
  • Проте тут є важливе уточнення – повістку можуть заповнювати виключно у присутності глави територіального центру комплектування. Або він має зробити це особисто.
  • В інших випадках, таке вручення можна оскаржити. Зауважимо, що на кожній повістці має бути підпис керівника ТЦК, мокра печатка, а також дата вручення, адреса військкомату та час, коли туди потрібно з'явитися.