Що робити, якщо чоловіку вручили повістку не за місцем реєстрації, розповіли у ЗСУ. Деталі передає 24 Канал.

Читайте також У кого є право на відстрочку від мобілізації: у ЗСУ нагадали, скільки часу вона діє

Повістка не за місцем реєстрації: чи законно це

У ЗСУ пояснили, що людині можуть вручити повістку не за місцем реєстрації. Щобільше, у період воєнного стану, згідно з законом, військовозобов'язаний громадянин не має права змінювати місце проживання без дозволу начальника територіального центру комплектування, де стоїть на обліку.

Якщо ж людина переїхала в інший населений пункт чи місце, тоді треба прийти в районний ТЦК і повідомити свою актуальну адресу. Також це можна зробити, якщо вже отримав повістку, під час звірки даних чи проходження медкомісії.

До теми Воєнний стан продовжується: люди якого віку підпадають під мобілізацію

Чи законно, якщо повістку заповнюють одразу перед врученням

  • Повістки зараз можна отримати практично всюди. Зокрема їх часто вручають на вулиці.
  • Закон не передбачає конкретного місця, де потрібно заповнювати повістку. Тому її можуть заповнити прямо перед врученням громадянину.
  • Проте тут є важливе уточнення – повістку можуть заповнювати виключно у присутності глави територіального центру комплектування. Або він має зробити це особисто.
  • В інших випадках, таке вручення можна оскаржити. Зауважимо, що на кожній повістці має бути підпис керівника ТЦК, мокра печатка, а також дата вручення, адреса військкомату та час, коли туди потрібно з'явитися.