Річ у тім, що у законі не вказані місця, де не можна видавати повістки. Про те, чи законно, якщо її заповнюють одразу перед врученням – розповідає 24 Канал.

Читайте також Відстрочку отримають далеко не всі: скільки військовозобов'язаних працівників можуть забронювати

Чи мають право заповнювати повістку на вулиці перед врученням

Насправді закон не вказує чіткого місця, де потрібно заповнювати повістку. Тобто, її можуть заповнити прямо перед врученням громадянину навіть на вулиці.

Однак, тут є важливий нюанс: повістку можуть заповнювати виключно у присутності глави територіального центру комплектування або ж він може зробити це особисто.

До теми Загальна мобілізація в Україні: що загрожує за порушення правил військового обліку

У яких випадках можуть анулювати повістку

Начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ полковник Роман Горбач розповів, у яких випадках можуть анулювати видану повістку. За його словами, це відбувається у випадку, якщо громадянин призовного віку має бронь або ж відстрочку від мобілізації з різних на те причин.

Тому такі особи повинні завжди мати при собі документи, які б це підтверджували. Для того, аби анулювати вже отриману повістку, потрібно прийти до територіального центру комплектації та соціальної підтримки й надати відповідні документи, які б підтверджували наявність броні чи відстрочки.

Хто може вручати повістки

  • органи місцевого самоврядування;
  • власники будинків особам, які там проживають;
  • керівники підприємств, установ, організацій, у тому числі закладів освіти, своїм робітникам та студентам;
  • посадові особи районного або ж міського військового комісаріату.