Монахів УПЦ МП виселяють з Лаври: Мінкульт роз'яснив рішення
Джерело:
Міністерство культуриДоговір користування Києво-Печерською Лаврою розривається з 29 березня 2023 року. Це стосується усіх приміщень, які орендує УПЦ в Лаврі.
Про це мовиться у заяві Міністерства культури. Її оприлюднили 10 березня.
Цікаво Настоятель храму УПЦ МП збирав для росіян секретні дані про оборону Сумщини
З Києво-Печерської Лаври виселяють монахів УПЦ МП
Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" 10 березня скерував Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі (Чоловічому монастирю) УПЦ МП попередження про розірвання Договору про безоплатне користування культовими будівлями та іншим майном, що є державною власністю.
Таке попередження обґрунтоване висновками Міжвідомчої робочої групи, яка під час своєї роботи встановила порушення Монастирем умов Договору щодо використання державного майна. Підстава – зафіксовані порушення умов користування державним майном,
– розповіли у Мінкульті.
МКІП цю позицію підтвердив відповідним листом. Відповідно до визначеної правовим полем процедури, від 11 березня почнуть працювати робочі групи, утворені Заповідником, з інвентаризації майна та з обстеження технічного стану будівель і споруд.
Зауважте ПЦУ вперше провела богослужіння в Трапезному храмі Лаври: символічні фото
УПЦ МП втратила доступ до українських святинь
У Московського патріархату 1 січня закінчився договір оренди Трапезного та Успенського соборів Києво-Печерської лаври. Тобто Паша Мерседес та інші представники церкви, що працює на Росію, втратили доступ до українських святинь.
Міністр культури Олександр Ткаченко 5 січня зазначив, що храми стали державними. Над питанням прийняття-передання Успенського собору та Трапезної церкви працювала ціла комісія. У її склад увійшли представники Національного заповідника, юридичної компанії "Міллер", УПЦ та Мінкульту.
За словами Ткаченка, у майбутньому Україна матиме можливість безоплатно передавати будь-які будівлі, як це було раніше, або давати їх у довгострокову оренду.
"У Києво-Печерській Лаврі угода була укладена між урядом Азарова та УПЦ МП. Безстрокова. У Почаївській – угода укладена на 49 років. Святогірська Лавра в принципі належить до власності Донецької військової адміністрації, і там відповідно інше рішення. Наскільки я пам'ятаю, там теж безстрокова або оренда, або користування", – пояснив міністр.