Морози відчутно ускладнюють роботу артилерії: у ЗСУ розповіли, з якими проблемами стикаються
Україну накрила негода й почалися зимові морози. Воювати взимку набагато складніше, адже морози суттєво впливають на роботу техніки, зокрема – артилерії.
До прикладу, зима – більш сприятлива для застосування бронетехніки та дронів, а ось з артилерією – ситуація зовсім інша. Військові Збройних Сил України в ексклюзивному матеріалі 24 Каналу розповіли, як зимова погода ускладнює роботу гармат.
Важливо Як ЗСУ використовують FPV-дрони: військовий назвав головні цілі
Як зима впливає на артилерію
Офіцер артилерії однієї з бригад пояснив, що морози не сприяють роботі гармат. За його словами, найгіршим наслідком є зменшення дальності стрільби. Як пояснив офіцер, це відбувається через підмерзання пороху.
Загалом через морози артилерія може втратити в дальності своєї стрільби до 1 кілометра. А для артилерії – це дуже багато,
– сказав підполковник ЗСУ.
Крім того, під час морозів гармати стають значно менш маневреними. До прикладу, буксирувану гаубицю дуже складно буксирувати військовим, адже на новій позиції захисникам необхідно підкопати гармату, а під час морозів ґрунт замерзає й це також суттєво ускладнює ситуацію.
"Під час стрільби ця гаубиця рухатиметься й сама закопуватиметься в ґрунт. Якщо потрібно переїхати на інше місце – потім складно цю гармату дістати з примерзлого ґрунту. Потрібна важка техніка на кшталт "Урала" чи "КамАЗа". А це завжди рух, який привертає увагу", – пояснили в ЗСУ.
Складна ситуація й з самохідними артилерійськими установками, адже під них також необхідно викопати хоч невелике заглиблення. Військові пояснюють, що у таких підкопах, які зробили раніше, елементарно може замерзнути вода, і як наслідок – замерзнуть гусениці установки. У такому випадку артилерист не зможе й зрушити з місця, а якщо це все ж вдасться, то можна втратити гусениці.
Як погода впливає на бойові дії: останні новини
- Російські окупанти продовжують штурмувати позиції ЗСУ попри погіршення погодних умов. Разом з тим, в Херсонській області ворог опиняється в складній ситуації. Експерти припускають, що зима може стати "вікном можливостей" для наших захисників.
- Через погані погодні умови ворог дещо зменшив кількість обстрілів прифронтових регіонів, втім не полишає активних штурмів. В Інституті вивчення війни припускають, що морозні погодні умови взимку, ймовірно, спонукатимуть до відновлення більш активних бойових дій, а дощова погода, яка триває, навряд чи зупинить українські або російські атаки.
- Погіршення погодних умов суттєво впливає й на роботу авіації. Як пояснив Юрій Ігнат, від погоди залежить повітряна обстановка і процес завдання ударів.