Шляхом за КНДР: чи може Іран відправити своє військо проти України
Північна Корея настільки тісно співпрацює з Росією у воєнному плані, що навіть, зокрема, з військових з КНДР сформований "бурятський батальйон". Взяти участь у війні в Україні можуть і військові з Ірану, адже він вже постачає Росії "Шахеди" та балістичні ракети.
Політолог-міжнародник Максим Ялі сказав 24 Каналу, на території Росії вже працюють інструктори з Ірану. Водночас частина еліт в Тегерані не задоволена його співпрацею з Москвою, адже геополітичної вигоди від неї немає.
Читайте також Війська КНДР в Україні: Путін має хитрий план, як їх використати
Це великий ризик
В Росії вже перебувають інструктори з Ірану, які навчають окупантів використовувати іранську зброю, зокрема, безпілотники та балістичні ракети.
Проте Іран досі відмовляється визнавати свою допомогу Росії, навіть те, що постачає "Шахеди" і ракети. Все ж таки навряд чи, як припустив політолог, Тегеран надішле серйозний військовий контингент на територію України.
Іранська зброя запускається з території Росії, тому навіть невелику кількість їхніх консультантів немає потреби розміщувати на території України. Це великий ризик, адже їх там можуть вбити, взяти в полон, і це буде прямим доказом участі Ірану у військовій агресії проти України,
– підкреслив він.
Зверніть увагу! Іран у неформальних бесідах з офіційними представниками Європейського Союзу почав визнавати, що надає Росії балістичні ракети. Водночас у Євросоюзу немає доказів, що Росія, отримуючи цю зброю, передає Ірану за це ядерні технології.
Тому в Ірану немає потреби йти на такий крок. До того ж зараз існують величезні ризики початку повномасштабної війни Ірану з Ізраїлем.
Відповідна військова допомога Тегерану Москві, зокрема, балістичними ракетами, якщо вона існує, буде мати вкрай обмежений характер. Ірану самому будуть потрібні ці ракети.
Це може "позитивно" відбитися на ситуації в Україні, тому що у такому випадку іранські ракети в меншій кількості будуть постачатися Росії,
– наголосив Максим Ялі.
Нагадаємо, що в Росії сформовано "бурятський батальйон", серед бійців якого є північнокорейці. Проте 18 бійців з КНДР втекли з підрозділу, який розташований на відстані 7 кілометрів від кордону з Україною.