Мобілізація в Україні: Лубінець пояснив, чи можуть ТЦК затримувати людей та перевіряти документи
Джерело:
NVДмитро Лубінець зробив роз'яснення щодо повноважень співробітників ТЦК та СП. Омбудсмен пояснив, з якими скаргами щодо військкоматів до нього звертаються громадяни.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець дав інтерв'ю. У ньому омбудсмен зокрема прокоментував роботу працівників Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Читайте також У ТЦК пояснили мобілізаційні заходи "всіма способами"
Що сказав Лубінець про роботу ТЦК
Омбудсмен заявив, що у працівників ТЦК та СП немає повноважень перевіряти документи у людей та затримувати їх. Про це він сказав, відповідаючи на питання про найпоширеніші звернення щодо порушень з боку військкоматів.
Основне питання, яке порушують громадяни України, – це невідповідність мандатів ТЦК. Це коли вони вимагають перевіряти документи, забирають документи й фізично затримують громадян України. У них таких прав немає,
– сказав Лубінець.
За словами омбудсмена, найбільше його обурив випадок, коли працівники ТЦК застосовували фізичну силу до громадян України. Потім його проінформували про відкрите кримінальне провадження.
Лубінець заявив, що до нього також звертаються через випадки, коли співробітники ТЦК забирали перехожих з вулиць у мікроавтобуси та відвозили. З його слів, таких історій багато, однак вони не є системними. Омбудсмен розповів, як реагує на такі скарги.
Я відкриваю провадження і направляю всі запити. А також до деяких ТЦК ми відправили моніторингові перевірки. Потім я ставлю це питання на рівні керівництва, коли підтверджується інформація щодо зловживання правами працівниками ТЦК,
– зауважив він.
Як пояснив Лубінець, це робиться для того, щоб щодо таких співробітників військкоматів відкривалися дисциплінарні провадження, а вище керівництво ухвалювало рішення щодо покарання своїх підлеглих.
Інші новини про мобілізацію
- Нещодавно Верховна Рада у другому читанні ухвалила законопроєкт №10062. Він розширює перелік інформації, доступ до якої можуть отримати військкомати.
- Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки Єгор Чернєв не так давно пояснив, що законопроєкт про військовий облік дасть працівникам ТЦК ще один інструмент для уточнення даних військовозобов'язаних. За словами депутата, проєкт закону створили, "щоб прибрати ТЦК з вулиць, щоб вони не хапали людей".
- Як повідомлялося раніше, в центрах зайнятості з'являться вакансії від військових частин. У Міноборони пояснили, що це передусім стосується небойових посад для служби в тилу.