Чи готова Україна пожертвувати членством в НАТО "на користь миру": Стефанішина дала відповідь

28 травня 2024, 18:52
Читать новость на русском

У Брюсселі відбулося засідання Ради Україна – НАТО за участі віцепрем'єрки з питань євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної. Вона заявила, що перебіг подій на фронті впливають на формування рішень, які Альянс оголосить під час саміту НАТО у Вашингтоні.

Деталі передає кореспондентка 24 Каналу в Брюсселі. Віцепрем'єрка раніше також наголосила, що Саміт миру стане першим майданчиком, який допоможе завершити війну.

Важливо НАТО може задіяти 5 статтю про колективну оборону: Столтенберг сказав, за якої умови

Стефанішина про членство України в НАТО

За словами Стефанішиної, перш за все, події на фронті впливають на рішення, які стосуються передачі систем ППО.

Російська Федерація використовує тактику знелюднення. Це все, що відбувається зараз на Харківському напрямку. Фактично створюються умови, за яких громадяни не можуть проживати в Харкові, економіка не може там розвиватись,
– сказала вона.

Стефанішина додала, що потреба у додаткових системах ППО наразі зростає не лише на Харківщині. Захисту неба потребують й на Сумщині, Запоріжжі та інших південних напрямках. Віцепрем'єрка каже, що на формування рішень також впливають й дії Росії щодо держав-членів НАТО, зокрема й провокації в естонській частині річки Нарва.

Ольга Стефанішина також відповіла на питання, чи готова Україна пожертвувати членством в НАТО "на користь миру". За її словами, "членство України в НАТО є незворотним", оскільки це не лише позиція Києва, а й 32 держав-членів Альянсу.

Україна і НАТО: останні новини

  • Парламентська асамблея НАТО закликала дозволити Україні бити по Росії. Зокрема про це мовиться в декларації, ухваленій 27 травня в Софії. 
  • Перед початком повномасштабного вторгнення Олаф Шольц переконував Владіміра Путіна, що Україна не стане членом НАТО впродовж наступних 30 років. В офісі канцлера наголосили, що у 2022 році Шольц намагався запевнити Росію, що немає потреби нападати на Україну, втім російська пропаганда використала ці слова на свою користь. 
  • Країни-члени НАТО обговорюють можливість взяти контроль за захистом неба на частині території України. Як пишуть у ЗМІ, мовиться про західні області. Окрім того, деякі країни виступають з ініціативою доставляти зброю та боєприпаси не лише до кордону, а безпосередньо на лінію фронту.