Про це заявила віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, передає кореспондентка 24 Каналу у Брюсселі.

Дивіться також Закрите небо над частиною України та провокації росіян на Нарві: інтерв’ю з главою МЗС Естонії

За її словами, ця зустріч стане першим майданчиком, де лідери офіційно обговорюватимуть відновлення миру в Україні.

Це початок великого політичного виміру, завершення війни. Безумовно, будуть певні модифікації та вже була анонсована опція наступної зустрічі в одній з арабських країн,
– сказала Стефанішина.

Після засідання Ради Україна – НАТО Стефанішина почула відданість щодо цієї конференції від всіх союзників. Українська міністерка називає Саміт миру "єдиним новим інструментом, який дозволяє завершити війну, не зв'язуючи себе певними конвенційними механізмами".

Щодо імовірної присутності російської сторони на такому саміті в майбутньому, Стефанішина зазначила, що наразі варто зосередитися на організації зустрічі, яка відбудеться вже через 2 тижні. При цьому, українська сторона сподівається на присутність не лише союзників, а й країн Глобального Півдня та Азії.

"Ми маємо зосередитись на тому, щоб жодні російські дезінформаційні кампанії не мали успіху. Це і дискредитація української влади, і дискредитація формули миру, і самого мирного саміту для того, щоб цей захід не був успішним", – сказала вона.

Чи буде залучена Росія у процес переговорів

Стефанішина також зазначила, що лише за результатами саміту буде зрозуміло, якою може бути наступна зустріч. Втім, вона закликала "не мати ілюзії про те, що Росія не має намірів залучатись в конструктивні переговори".

Віцепрем'єрка вважає, що як і підважування статусу легітимності президента України, так і альтернативні формули миру, лише розтягують порядок денний.

До теми Перед самітом миру Швейцарія хоче вигнати російських шпигунів

Саміт миру: головне

  • Саміт миру відбудеться 15 – 16 у Швейцарії. Захід має прокласти шлях до майбутнього мирного процесу з приводу вторгнення Росії до України.
  • У саміті візьмуть участь понад 150 країн – їм уже надіслали запрошення.
  • А ось Росію усе ще не запросили на саміт. Річ у тім, що Кремль неодноразово заявляв, що не зацікавлений в участі.
  • Президент України Володимир Зеленський 26 травня звернувся до президента США Джо Байдена та китайського лідера Сі Цзіньпіна з проханням взяти участь у Саміті миру.
  • Зеленський вважає, що у разі ігнорування президентом США Джо Байденом Саміту миру у Швейцарії очільник Кремля буде дуже втішений.