Своє звернення гарант опублікував на своєму телеграм-каналі в неділю, 26 травня.

Дивіться також "Повзуча окупація": Зеленський пояснив, як буде виглядати припинення вогню з боку Росії

"Для них це задоволення – спалювати"

Володимир Зеленський наголосив, що ми всі знаємо, із ким маємо справу. За його словами, Росією керують люди, які хочуть зробити нормою спалювати життя, руйнувати міста й села, розділяти народи та стирати національні кордони війною.

"Немає нації, яка здатна зупинити таку війну лише своїми зусиллями. Потрібна участь лідерів світу", – наголосив гарант.

Президент України записав своє звернення з Харкова. В ньому він підкреслив, що це місто, на жаль, дуже близько до кордону Росії. Це для Харкова означає 3 рік постійного терору. Кожного дня і ночі російські війська обстрілюють місто. Найбільше вони це роблять за допомогою ракет С-300. Зараз немає в Харкові району чи вулиці, які б не постраждали від постійних ворожих дій російської армії.

Тепер Росія додала удари керованими авіабомбами. Російська авіація наближається до кордону нашої держави й запускає ці бомби просто по місту. Це зброя невибіркового ураження. І будь-яка людина в будь-якому місті світу – від Сан-Паулу до Харбіна – сприймає це однаково – як терор. Як і подібні ж удари Росії по сотнях інших наших міст і сіл,
– зазначив лідер України.

Президент наголосив, що деякі з них, де колись вирувало життя, зараз спалені просто в попіл і там не залишилося жодного жителя.

"Випалена пустота – найжахливіший наслідок війни. Війни, якої ми в Україні не хотіли. Яку ми не провокували. І в якій Україна захищається від намагання Росії захопити наші ресурси й території та знищити нашу національну ідентичність. І світ це бачить", – підкреслив глава держави.

Лідер України у звернення наголосив, що позаду нього книги, які були спалені ударом російських ракет. Він зазначив, що це було одне з найбільших видавництв України. На жаль, внаслідок атаки російської армії були загиблі і поранені.

За словами Зеленського, температура горіння там не встигла остаточно досягти 451 градуса за Фаренгейтом, але саме цього хочуть лідери Росії – "іще вищих температур". Президент наголосив, що вони прагнуть цього не лише на нашій території. Адже Росія погрожує майже всім своїм державам-сусідам. Він підкреслив, що це – єдина держава, яка захопила атомну станцію та відверто використовує її для радіаційного шантажу.

Президент наголосив, що немає нічого, що не стало б для Росії зброєю, – включно з голодом, і саме це відчув світ, коли Україна зазнала від Росії удару морської блокади. Він зазначив, що саме Росія є єдиним джерелом агресії і постійно намагається розширити війну.

"Буквально зараз, цими днями, ми захищаємось за 60 кілометрів на північний схід від цього місця від чергової спроби російського наступу. Росія готується до спроби наступальних дій і за 90 кілометрів звідси на північний захід – біля нашого кордону збирається ще одне угруповання військ. Той, хто все це робить, не хоче миру", – підкреслив він.

Чи хоче Росія діалогу?

За словами українського лідера, наша країна має найбільший у світі досвід обману з боку Росії на перемовинах, який, зокрема, був прикриттям країни-агресорки для підготовки цієї війни. І саме тому, як підкреслив Зеленський, потрібні глобальні зусилля – Саміт миру за участю лідерів, яких Росії не обманути. Він зазначив, що потрібен саміт, який покаже, "хто у світі дійсно хоче завершити війну, а не просто заявити про припинення вогню, яке буде неодмінно порушене російськими ракетами та артилерією, як це вже відбувалося десятки, десятки разів до цього".

Президент вкотре нагадав, що цей саміт готується разом зі Швейцарією та почнеться 15 червня. За його словами, вже понад 80 країн підтвердили свою участь.

Він наголосив, що ми продовжуємо працювати з лідерами, запрошуючи їх на Саміт. Зеленський подякував кожному, хто дійсно допомагає наблизити цей мир.

Крім цього, він звернувся до лідерів світу, які поки осторонь глобальних зусиль із підготовки Саміту миру. Зокрема, звернувся до президента США Джо Байдена та лідеру Китаю Сі Цзіньпіна.

Ми не хочемо, щоб Статут ООН згорів – згорів так само як і ці книжки. І сподіваюся, не хочете й ви. Будь ласка, проявіть ваше лідерство у наближенні миру – дійсно миру, а не паузи між ударами. Зусилля світової більшості – це найкраща гарантія виконання зобов’язань. Будь ласка, підтримайте Саміт миру своїм персональним лідерством та участю,
– підкреслив Зеленський.

Президент України додав, що "для всіх нас буде задоволенням встановити мир".