Можливе відновлення подачі води в Крим: чому екологія тут – ні до чого
З екологічної точки зору передумов або загрози для катастрофи у окупованому Криму – немає. Тому відновлювати постачання води на півострів чи ні – це політичне питання.
За останніх 5 років немає і значних екологічних наслідків через те, що Північно-Кримський канал перестав функціонувати. Про це у прямому ефірі 24 каналу розповів еколог Максим Сорока.
До теми Пустити воду в Крим зараз технічно неможливо, це зруйнує канал, – еколог
Натомість, за його словами, щодо технологічного та гідротехнічного питання – є проблеми. Адже воду у Крим постачали саме для забезпечення господарських та технологічних потреб.
"Якщо подивитися на дані щодо балансу води – на жаль, зараз доступна інформація лише за 2014 рік – дійсно, водних запасів на території Криму має бути достатньо для задоволення господарських потреб.
Саме потреб людей – в кількості, яка була на той час у Криму. Інше питання, що ми маємо величезне збільшення населення та реструктуризацію економіки. У гідротехнологів це називають внутрішнім небалансом води,
– підкреслив Сорока.
Й навів приклад будівництва мосту через Керченську протоку, після якого відбулася зміна використання води. Відтоді на сході Криму почалася велика нестача води. Та це – не екологічна чи природня проблема. Крім цього, окупаційна влада знала про наслідки заздалегідь.
Чому Керченський міст небезпечний: експерти назвали серйозні проблеми – деталі за посиланням.Про обмеження водопостачання у Криму
Зазначимо, що у Сімферопольському та Бахчисарайському районах анексованого Росією Криму з 24 серпня обмежили подачу питної води. Загалом 40 населених пунктів отримуватимуть воду за графіком і так буде до весни 2021 року, якщо восени не пройдуть рясні дощі.
Сорока наголосив: варто звернути увагу на те, в якій саме частині півострова відключають воду: найбільше це стосується сходу та півночі. Однак, це є типовим для літнього періоду водокористування Криму.
Подивімось ретроспективу за 20 років: літні місяці для цієї території завжди були дефіцитними по воді. 2020 рік взагалі для всього регіону – дуже дефіцитний. Маловоддя, посуха, тощо,
– зауважив він.
"Брати за основу для такого рішення тільки цей рік – науково необґрунтовано. Я спеціально подивився на наукові статті за останні 5 років, на цьому в них уваги не зосереджують. Відсутні якісні дослідження про наявність такої проблеми", – підкреслив еколог.
Саме тому, на його думку, це – не екологічна проблема. "Пропоную всім бути відвертими. Якщо хтось хоче пустити воду в Крим, то відразу скажіть, що це – суто політичне питання. Не треба прив'язувати екологічні та технологічні чинники, бо це – спекуляція", – підсумував Сорока.
Проблеми з питною водою в Криму: що відомо?
Після окупації Росією півострова у 2014 році Україна припинила водопостачання. Відтак, із прісною водою у Криму почалися серйозні проблеми.
Максим Сорока про можливе відновлення подачі води в Крим: відео 24 каналу