Критичну ситуацію з водою у Криму визнала місцева окупаційна адміністрація, а написали про це у ТАСС.

До теми Зараз про воду до Криму ніхто не говорить, – Зеленський

З повідомлення російських ЗМІ дізнаємося таке:

  • Перший етап обмеження водопостачання у Криму окупанти почали вже від початку доби 24 серпня. Постачання гарячої води при цьому припиняють зовсім.
  • Другий етап обмежень запланували на 31 серпня, а початок третього етапу – на 7 вересня.
  • Питна вода подаватиметься людям за графіком у Сімферополі та ще 39 населених пунктах. Люди отримуватимуть воду лише в ранкові та вечірні години.
  • Найбільше це стосується Сімферопольського і Бахчисарайського районів, адже пов'язані із ними Аянське, Партизанське й Сімферопольське водосховища критично обміліли (наповнені на 19 – 51%).

Окупанти намагаються заспокоїти людей обіцянками "привозити воду автоцистернами до житлових районів". А ще переконують, що туристичних регіонів обмеження не зачеплять.

Водночас керівник "Кримської академії наук" Віктор Тарасенко зауважив, що обмеження водопостачання можуть тривати до весни 2021 року – хіба що восени та взимку відбудуться "продуктивні опади".

Цікаво, що міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 14 серпня говорив, що гуманітарної кризи з водою в окупованому Криму немає. Цю тезу, мовляв, придумала російська пропаганда, аби переконувати світ, що Україна зобов'язана подавати воду до окупованого півострова.