Як заколот вплинув на наступ ЗСУ, чи є загроза нападу "Вагнера" з півночі: що каже Залужний
Джерело:
The Washington PostГоловнокомандувач ЗСУ заявив, що заколот Пригожина не мав суттєвого впливу на ситуацію на полі бою. Також Валерій Залужний констатував, що одне з головних завдань для нього зараз – підготуватися до можливих загроз із боку вагнерівців.
Український "Залізний генерал" дав інтерв'ю міжнародним журналістам. У ньому він, з-поміж іншого, згадав про бунт ватажка ПВК "Вагнера" Євгенія Пригожина та оцінив ризики перекидання вагнерівців у Білорусь.
Дивіться також У нас потужна армія, і не на словах, – Зеленський про загрозу нападу вагнерівців з Білорусі
Що думає Залужний про батальйон "Вагнера"
Як зазначив Залужний, спроба військового перевороту в Росії фактично ніякого впливу на ситуацію на фронті не мала, оскільки вагнерівці залишили лінію бойових дій після боїв за Бахмут.
"Ми не відчули, що їхній захист десь ослаб або що-небудь", – наголосив генерал і додав, що заколот Пригожина не створив додатковий імпульс для контрнаступу наших захисників.
Водночас він сказав, що має багато острахів. Одним із них є факт можливої загрози з боку "Вагнера", що зараз передислоковується у Білорусь.
Наше завдання – підготуватися до найгірших і найможливіших сценаріїв. І ми намагатимемося мінімізувати можливі наслідки того, що може бути,
– запевнив Залужний, коментуючи потенційний наступ вагнерівців з півночі.
Однак все ж, за його словами, найгіршим сценарієм є застосування Росією ядерної зброї: "Путін може розгорнути ядерний арсенал".
Дивіться також Вчені змоделювали ядерну війну між Росією та США: що буде з планетою
Заколот Пригожина: коротко
- Після звинувачень у бік міноборони Росії стосовно того, що воно нібито наказало завдати удару по тилових позиціях вагнерівців, Пригожин вирішив увечері 23 червня розпочати військовий заколот. Закінчився він уже наступного дня.
- Ватажок ПВК "Вагнера" підписав угоду з президентом Білорусі Алєксандром Лукашенком, згідно з якою частина вагнерівців повинна передислокуватися на територію "братньої країни". Очевидно, інших найманців Кремль намагатиметься націоналізувати.
- Водночас в Інституті вивчення війни також аналізували, чи мало хоч якийсь вплив це "повстання" на ситуацію на полі бою. Як зазначили аналітики, воно не суттєво щось змінило.
- Власне, вони констатували, що Збройні Сили як і просувалися на різних ділянках фронту, так і продовжували це робити, коли тривав бунт.