Про це 24 Каналу заявив радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк. Він переконаний, що Лукашенко дуже злякався заколоту вагнерівців, який відбувся у Росії.

Читайте також Заколот готував не Пригожин, – у Зеленського сказали, хто може за цим стояти

Вагнерівці пішли проти "хазяїна"

Михайло Подоляк переконаний, що Лукашенко не захоче фінансувати бойовиків, які вже пішли проти дикататора Владіміра Путіна. Його дуже налякали події у Росії.

Пригожин пішов на заколот проти свого "хазяїна". Для нього Лукашенко – це ніхто. Лукашенко – це маленька істота, яка має публічні пропагандистські впливи, але не має жодних істотних ресурсів. З будь-якого куточка Білорусі до Мінська можна буде пройти за 5 – 6 годин та взяти під контроль усе, що розташоване у місті,
– пояснив він.

Посадовець підкреслив, що Лукашенко не буде тримати у Білорусі велику частину вагнерівців. Частина найманців Пригожина перейде до міноборони, інші – у росгвардію або спробують втекти до Африки.

"Я думаю, що це буде мати такий вигляд: маленька кількість інструкторів ПВК "Вагнера", офіси на території Мінська чи іншого населеного пункту. Вони надаватимуть послуги у Мар'їній Горці, де розташована чи не єдине боєздатна бригада спецпідрозділу Білорусі, з консультування, як поводити себе на сучасній війні", – припустив радник голови ОПУ.

Подоляк про вагнерівців у Білорусі: дивіться відео

Білорусь все отримує від Росії

Радник голови ОПУ зазначив, що Пригожин отримував на утримання своїх найманців величезні кошти, озброєння та окремо заробляв на цьому. Водночас Білорусь не має можливості фінансувати вагнерівців у такому обсязі.

Білорусь все отримує з Росії. Було б дико, якби Росія повністю розірвала ПВК "Вагнера", але дала гроші Лукашенку фінансувати збройну групу, яка може у будь-який момент проявити нелояльність до Лукашенка чи Росії,
– сказав Подоляк.

Низка країн визнала ПВК "Вагнера" терористичною організацією. Нещодавно Владімір Путін визнав, що Кремль фінансував найманців Пригожина. У такий спосіб державна військова компанія Росії має терористичний статус.

Роль Лукашенка у завершенні повстання

  • Увечері 23 червня Євгеній Пригожин оголосив війну міноборони Росії. У ніч на 24 червня вагнерівці захопили всі військові об'єкти у Ростові, включно з аеродромом, досягли успіху у Воронежі та дійшли на відстань 200 кілометрів до Москви.
  • Алєксандр Лукашенко провів переговори із Пригожиним, після чого ватажок вагнерівців забрав свої війська у польові табори. У Росії припинили кримінальну справу проти Пригожина.
  • Білоруський диктатор заявив, що Пригожин – вже у Білорусі, йому надали певні гарантії безпеки. Лукашенко зауважив, що вагнерівців не потрібно боятися, від них начебто "треба переймати досвід". За його словами, найманці Пригожина "не завадять білоруській армії".
  • Аналітики ISW зазначають, що Лукашенко може спробувати використати ПВК "Вагнера" в Білорусі, щоб зменшити накопичену залежність білоруської армії від російської. Також він може спробувати використати найманців Пригожина, щоб відновити втрачений потенціал білоруських військових.