Вдалою відповіддю могла б бути передача F-16, – литовський експерт про збиття дрона США
Сполучені Штати Америки з перших днів повномасштабної війни надають величезну військову підтримку Україні. Росіянам така ситуація невигідна, і вони шукають різні шляхи тиску на американське суспільство.
Про це 24 Каналу розповів литовський експерт із безпекових питань Маріус Лауринавичус. Він переконаний, що росіяни намагаються нав'язати американцям думку про небезпеку військової співпраці з Україною.
Дивіться також У США розповіли, чи знайшли збитий Росією дрон MQ-9 Reaper у Чорному морі
12 березня стало відомо, що російські літаки збили над Чорним морем американський розвідувальний безпілотник MQ-9 Reaper.
Це зовнішня ескалація, спрямована на громадську думку в першу чергу в Америці,
– прокоментував експерт.
Маніпуляції Росії
Днями один з головних кандидатів на пост президента США Рон Десантіс заявив, що Америка надто сильно зосередилася на військовій допомозі Україні у "територіальній суперечці" з Росією. Також стало відомо, що акції деяких банків США рекордно упали.
Лауринавичус переконаний, що таку ситуацію в США Росія намагається використати, аби показати американському суспільству, що є великий ризик війни Росії з США.
Це робиться, щоб суспільство ще більше почало думати так, як потрібно Росії, мовляв, допомагати Україні не варто. Це фактично те, що сказав пан Десантіс,
– наголосив мовець.
Мовиться про те, що нібито США варто приділити більше уваги Китаю, а щодо ситуації в Україні нехай переймається Європа.
Лауринавичус про падіння дрона США: дивитись відео
Росія розуміє лише мову сили
За словами Лауринавичуса, Сполучені Штати Америки не будуть відповідати Росії прямими воєнними діями. Він вважає, що в цьому випадку найкращою була би відповідь – найближчими днями оголосити про рішення щодо передачі винищувачів F-16 Україні. До того ж це зараз активно обговорюється в уряді США.
Це була б реальна відповідь Росії на цю ескалацію. Тому що з Росією можна говорити тільки мовою сили,
– підкреслив експерт.
Він зауважив, що сил не лише у США, а й усього альянсу НАТО набагато більше, ніж у Росії, тому ніякого ризику війни Росії проти НАТО не існує.
"Але відповідати потрібно жорстко. Така відповідь була б доречною в цій ситуації, можна й інші вигадати, щоб цей інцидент не лишився без відповіді", – резюмував Лауринавичус.
Що відомо про падіння безпілотника США
- Близько 7 ранку 14 березня над водами Чорного моря російський винищувач Су-27 врізався в американський БпЛА MQ-9, внаслідок чого той впав.
- Вартість бойової одиниці з повним комплектом — 64,2 мільйона доларів на момент введення в експлуатацію апарата.
- Спочатку росіяни заявили, що американський БпЛА буцімто рухався у напрямку державного кордону Росії, насправді він перебував над нейтральними водами. Згодом у міноборони Росії цинічно заявили, що безпілотник ВПС США буцімто сам втратив висоту та зіштовхнувся з водною поверхнею, а російські винищувачі нібито взагалі ні до чого.