Резніков пропонує виробникам зброї протестувати новинки на полі бою проти окупантів
Джерело:
Atlantic CouncilУкраїна продовжує отримувати зброю від міжнародних партнерів. Але її, ясна річ, усе ще недостатньо. Тож міністр оборони Олексій Резніков виступив з крутою пропозицією.
Він наголосив на тому, що українські захисники можуть допомогти тестувати нове озброєння, надане Україні у рамках військової допомоги. Мовляв, вони матимуть можливість перевірити оснащення в реальних бойових умовах.
Читайте також Моторошна атака Нікополя і Харкова, шалені втрати загарбників: основне за 147 день війни
Україна зацікавлена у сучасних системах бою
Резніков зауважив, що міжнародні партнери зараз мають неймовірну можливість. Тож він звернувся до представників Польщі, США, Франції, Німеччини та Туреччини.
Давайте нам інструменти, ми закінчимо роботу, і у вас буде нова інформація,
– наголосив Резніков.
Він підкреслив, що під час повномасштабної війни і так тестується багато сучасного озброєння. Його, до слова, вдосталь й у самих окупантів. Вони, власне, і перевіряють у реальних бойових умовах:
- інтелектуальні засоби радіоелектронної боротьби і зв'язку;
- засоби протиповітряної оборони,
- крилаті ракети,
- балістичні ракети й інше.
Міністр оборони підкреслив, що в Україні діляться з партнерами всією інформацією, яка стосується використання зброї. Крім того, наші військові розповідають про досвід роботи з тим чи іншим видом оснащення. Тож у війні проти російських загарбників ЗСУ особливо зацікавлені у можливості використовувати техніку, яка випереджатиме ворожу за інноваційністю.
Нагадаємо, що напередодні Резніков розповів, скільки HIMARS і M270 необхідно, щоб стримувати росію. Відразу ж підкреслимо, що наявної кількості недостатньо.
Україні потрібно пів сотні таких установок
Міністр оборони підкреслив, що наразі українські військові мають в оснащенні 8 систем HIMARS. З їхньою допомогою нам уже вдалось знищити понад 30 складів окупантів, а також командних пунктів загарбників.
Якщо ж говорити про ефективне стримування російських бійців, то необхідно мати щонайменше 50 установок такого типу. Це ми говоримо про стримування. У випадку успішного контрнаступу, знадобиться бодай 100 таких систем. Очільник міністерства нагадав, що лінія фронту сягає 2 500 кілометрів. Рівно така ж відстань від Барселони до Варшави.
Варте уваги – Україна отримає від США додаткові HIMARS: дивіться відео