Загострення між Вірменією та Азербайджаном: військовий аналітик порівняв цю ситуацію з Донбасом
На початку вересня стало відомо про нову стрілянину поблизу спільного кордону Вірменії та Азербайджану. Все відбулося на північний захід від Нагірного Карабаху.
Про це 24 Каналу розповів провідний азербайджанський військовий аналітик, аналітик центру STEM Агіль Рустамзаде, звинувативши Вірменію та збройні формування в Нагірному Карабасі у небажанні підписувати мирний договір та врегулювати ситуацію.
До теми Росія – більше не рефері між Вірменією та Азербайджаном: що змінилося
Там постійно відбуваються сутички
Між Вірменією та Азербайджаном досі не вдалося демілітаризувати кордон. На думку Рустамзаде, ситуація тут має певну схожість на ту, яка відбувалася на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей з 2014 року.
Тоді проросійські бойовики та російські окупанти не відводили озброєння і нехтували будь-якими домовленостями. Це призводило до регулярних боїв.
Зараз йде черговий ривок напруженості. Сказати до чого він призведе – судити рано. Вірменське керівництво зробило кілька заяв, які суперечать духу мирних перемовин. Невирішеність питання і небажання сепаратистів йти на перемовини… Сценарій конфронтації з Вірменією завжди на столі. Це може бути за годину або за рік,
– зауважив Рустамзаде.
Читайте також Карабах – не Донбас: викривлена паралель конфліктів має коріння у діаспорі
Дивіться розмову з Агілем Рустамзаде на ютубі 24 Каналу
Ситуація в Нагірному Карабасі: коротко
- Остання ескалація на кордоні Вірменії з Азербайджаном відбулася на тлі тривало кризи щодо Нагірного Карабаху. Єреван та місцева етнічна вірменська влада стверджують, що Баку здійснює "незаконну блокаду" регіону. Це вже призвело до проблем із паливом, продуктами тощо.
- Відомо, що 30 березня Азербайджан встановив контроль над Лачинським коридором. Саме він з'єднував Нагірний Карабах з Вірменією. Раніше тут перебували російські миротворці.
- Азербайджан наголошує, що ніякої блокади немає. Вони запропонували відкрити альтернативний шлях через місто Агдам, яке контролює Азербайджан. Вірменська влада Нагірного Карабаху відхилила пропозицією.
- Нагірний Карабах є міжнародно визнаною частиною Азербайджану. Однак там проживають переважно етнічні вірмени. Через це конфлікт між двома державами триває вже не одне десятиліття.
- Міністерство оборони Вірменії повідомило про проведення спільних навчань зі США упродовж 11 – 20 вересня. В Росії вже заявили про "настороженість" через цей захід.