Не вимога, але традиція: у США натякнули, що насправді заважає Україні вступити до НАТО

4 лютого 2022, 05:58
Читать новость на русском

Документи НАТО не містять офіційної вимоги, щоб кандидат до Альянсу мав непорушні кордони. Але дотримання цього принципу – "традиція".

Так сказала тимчасова повірена у справах Сполучених Штатів Америки в Україні Крістіна Квін. Тож Україні треба розв'язати цю проблему, а ще – закінчити реформи, аби вступити у НАТО.

Думка до теми Сам Путін "підказує", – ексклюзивне інтерв'ю Чалого про вступ України в НАТО та плани Кремля

Україна на шляху до НАТО, "але ще не в його кінцевій точці"

Україна впевнено рухається до НАТО, це визнала тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін. А проте до кінця цього шляху треба ще закінчити реформи оборонного сектора, сил спеціальних операцій тощо.

Україна на цьому шляху, але ще не у кінцевій точці,
– 
так Квін наголосила, що процес приєднання будь-якої країни до ЄС чи НАТО є нелегким.

Пані повірена припустила, що українці "можуть бути засмучені через те, що треба працювати так тяжко і так довго", але – "ціль інтеграції у Захід варта цього".

"Непорушні кордони" – це не вимога, але традиція

Крістіна Квін наголосила:

  • НАТО не має вимог про те, що "кожну проблему, яку має країна, треба розв'язати". Тобто, немає і вимоги того, щоб "кордони були непорушними".
  • А проте існує традиція, за якою подібні "речі мають бути розв'язані, перш ніж країна долучиться до НАТО".

Звісно, ми сподіваємося, що розумне розвязання щодо Донбасу знайдуть, і що кризу і російську агресію можна зупинити. Щоб Україна могла приєднатися до НАТО без того, щоб мати свого роду конфлікт, який далі триває,
– підсумувала Квін.

Заявам Росії про "провокації України" віри не буде

Тимчасова повірена пані Квін запевнила: якщо Росія заявлятиме про те, що її агресивні дії спричинені українськими провокаціями, світ буде скептичним.

Усе міжнародне суспільство буде скептично налаштоване щодо будь-яких заяв з боку Росії, що ці атаки (ймовірний новий напад росіян на Україну, – 24 канал) були спровоковані або здійснені Україною,
– заявила Квін.

І додала: "Мені здається, тепер Росії дуже важко буде провернути одну з цих операцій, яку вони вже робили в минулому" (вочевидь, мовиться про 2014 рік).

Зверніть увагу: світ зараз активно обговорює ультиматум Росії щодо нерозширення НАТО.

Ось останні важливі новини щодо цього: 

Цікаве відео: Путін зізнався, чому не пускає Україну в НАТО