Небо над Україною залишається відкритим: в Мінінфраструктури заспокоїли українців

13 лютого 2022, 13:05
Читать новость на русском

Зранку 13 лютого в Україні почалася поширюватися інформація про нібито закриття авіасполучення з Україною. Передумовою до цього стало те, що страхові компанії "відкликають гарантії на перельоти".

У Міністерстві інфраструктури України назвали такі заяви фейковими. І наголосили, що закриття авіапростору є суверенним правом України.

Важливо "Росія намагається зобразити Україну агресором": Канада закликала Кремль припинити дезінформацію

У відомстві додали, що відповідне рішення про закриття авіапростору не приймалося. Це питання обговорили на нараді за участі:

  • керівництва Офісу Президента України,
  • Державної авіаційної служби України,
  • ДП "Украерорух",
  • ДП МА "Бориспіль" та українських авіакомпаній щодо ситуації на ринку авіаперевезень.

За результатами наради було напрацьовано рішення для запобігання подальшому загостренню ситуації. Більшість авіакомпаній продовжують діяльність без жодних обмежень,
– наголосили у Мінінфраструктури.

Водночас у відомстві додали, що у деяких перевізників виникають складнощі, пов'язані із коливаннями на ринках страхування.

"Зі свого боку держава готова підтримати авіаперевізників і планує надати додаткові фінансові гарантії для підтримки авіаринку. Наразі проводяться консультації з міжнародними партнерами та готуються відповідні рішення уряду", – мовиться у повідомленні. 

Актуально З Молдови виїхали українці, які були на борту літака SkyUp

Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков пояснив, що ринки страхових послуг, так само як і ринки капіталу, є вразливими до інформаційного поля.

Очікуємо, що вже найближчим часом ситуація стабілізується. Для цього уряд, Офіс Президента та наші міжнародні партнери напрацьовують спільні рішення. У разі потреби, держава забезпечить повернення усіх громадян України з-за кордону,
– прокоментував він.

Заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм зазначив, що участь у нараді взяли усі перевізники за участю Офісу президента та відповідних служб.

"Ми проводимо консультації з міжнародними партнерами та готуємо відповідні рішення уряду. Ми очікуємо, що найближчим часом ситуація стабілізується. Але у разі потреби держава забезпечить повернення всіх громадян України з-за кордону", – підсумував Найєм.

Речник МЗС України Олег Ніколенко наголосив, що відомство також готове надати максимальне сприяння українським авіаперевізникам, у розв'язанні проблемних питань, пов'язаних зі здійсненням їхніх авіарейсів.

Чим небезпечна паніка

Українські авіакомпанії на тлі паніки через можливе вторгнення Росії можуть втратити більшість літаків. Оскільки більшість авіалайнерів в Україні взято в лізинг на заході і не перебувають у власності авіакомпаній, власники можуть вимагати вивезти авіалайнери до інших країн.

Польоти в Україну можуть зберегти лише поодинокі авіаперевізники. Наприклад, Turkish Airlines до останнього літала в Кабул, попри бойові дії недалеко від аеропорту.

Зверніть увагу! У мережі почали розводити паніку про те, що одна з найбільших страхових британських компаній вже розіслала повідомлення про те, що від 14 лютого з 14:00 за Лондоном (16:00 за Києвом) припиняється страховка цивільних літаків, що перебувають у повітряному просторі України.

Першим серед авіаперевізників від такої ситуації постраждав SkyUp. При здійсненні рейсу з Португалії в аеропорт Бориспіль його літак Boeing 737-800 із реєстрацією UR-SQO сів у Кишиневі на вимогу лізингодавця.

Що відомо про примусову посадку літака

  • Літак української авіакомпанії SkyUp, що виконував рейс Мадейра – Київ, 13 лютого здійснив вимушену посадку у Кишиневі.
  • В авіакомпанії пояснили, що залітати в Україну заборонив лізингодавець літака з Ірландії. Все через побоювання нападу Росії.
  • Пасажири рейсу розповіли, що в аеропорту Кишинева провели близько 5 годин. Україна відправила по своїх громадян автобуси. Зараз вони везуть українців з Молдови.

Повний текст публікації Міністерство інфраструктури України:

Небо над Україною залишається відкритим, держава працює над попередженням ризиків для авіаперевізників. Інформація про закриття повітряного простору України не відповідає дійсності. Закриття авіапростору є суверенним правом України, відповідне рішення не приймалося.

Більшість авіакомпаній продовжують операційну діяльність без жодних обмежень. Зокрема, наразі 29 іноземних авіакомпаній виконують польоти з 34 країн світу. У деяких перевізників виникають складнощі пов’язані із коливаннями на ринках страхування. Зі свого боку держава готова підтримати авіаперевізників і планує надати додаткові фінансові гарантії для підтримки авіаринку. Наразі проводяться консультації з міжнародними партнерами та готуються відповідні рішення уряду.