У Німеччині хочуть домовитись з Україною про розміщення мігрантів з Білорусі

10 листопада 2021, 13:39
Читать новость на русском

Джерело:

Deutschlandfunk

У німецькому Бундестазі запропонували відкрити контрольований шлях для мігрантів з Білорусі до Польщі. Хочуть залучити до цього Україну.

Аби мігранти отримали контрольований шлях до ЄС, їх треба доставити в третю країну. Пропозицію висунув експерт із зовнішньополітичних питань фракції Соціал-демократичної партії у німецькому Бундестазі Нільc Шмід.

До речі Важка ніч: Польща затримала усіх мігрантів, які прорвалися вночі через кордон

Там, за словами Шміда, вони мають пройти через процедури отримання притулку.

У Німеччині пропонують залучити Україну

Шмід каже, що можна поговорити про це із сусідніми країнами. Пропонує Україну. Таким чином, за словами політика, мігранти зможуть зрозуміти, що не кожен біженець автоматично потрапляє в ЄС.

Крім того, Шмід розкритикував дії польських прикордонників щодо видворення мігрантів, які силою прориваються до Польщі. Він наголосив, що ЄС має вживати також рішучі кроки для запобігання потоку біженців до Білорусі.

Обмеження авіарейсів

Чиновник зазначив, що можна подумати про відкликання прав на зліт і посадку у авіакомпаній, які прибувають із країн, що не перешкоджають цим рейсам. У Німеччині заявили – ЄС має посилати сильні сигнали, що Польщу наодинці не залишать.

Ситуація з мігрантами на кордон Білорусі й Польщі: головне

  • Наплив мігрантів на білорусько-польському кордоні в країни ЄС збільшився ще у вересні. Однак 8 листопада туди вирушила величезна колона нелегалів. Ситуація особливо напружилась.
  • Зранку 9 листопада у Польщі повідомили, що лише біля пункту пропуску в селищі Брузги може перебувати до 4 тисяч нелегальних мігрантів.
  • У відповідь Польща висунула 13 тисяч військових на кордон з Білоруссю.
  • Важкою була ніч на 10 листопада. Двом чималим групам мігрантів вдалось прорватись через кордон. Деякі нелегали втекли.
  • Після цього у Польщі стали розглядати варіант, щоб повністю закрити кордон з Білоруссю.