Головні новини 26 квітня: роковини трагедії на ЧАЕС, Кива захистив дисертацію

27 квітня 2021, 08:10
Читать новость на русском

В Україні вшановують 35-ті роковини аварії на Чорнобильській АЕС. Ілля Кива захистив кандидатську дисертацію. Володимир Зеленський прокоментував можливу зустріч з Володимиром Путіним. Росія висилає ще одного українського дипломата. Такими були головні новини 26 квітня.

Найважливіші новини України та світу за понеділок, 26 квітня:

Зауважте Спершу "родіна", а потім – ти сам, – спогади ліквідаторів аварії на АЕС в Чорнобилі

Роковини аварії на ЧАЕС

Джерело: 24 канал

В Україні вшановують 35-ті роковини аварії на Чорнобильській АЕС. Трагедія сталася у ніч на 26 квітня 1986 року.

Тоді у четвертому енергоблоці ЧАЕС пролунали 2 теплових вибухи – вони повністю зруйнували реактор. Цей день став однією з найчорніших сторінок в історії людства. І лише подвиг ліквідаторів врятував Україну та світ.

У день роковин президент Володимир Зеленський та прем'єр Денис Шмигаль відкрили мультимедійну виставку "Чорнобиль. Подорож". Її метою є розповісти більше про саму аварію, а також – розкрити історії людей, життя яких нерозривно пов'язане з катастрофою Чорнобиля. Окрім того, виставка розкриває подальше майбутнє Зони відчуження.

Також 26 квітня 2021 сталася ще одна знакова для історії Чорнобиля подія: ввели в експлуатацію нове сховище для відпрацьованого ядерного палива. Термін його експлуатації – 100 років. Зеленський зауважив, що реалізовували проєкт понад 10 років.

Зеленський наголосив: ми досі не можемо усвідомити весь масштаб катастрофи, яка сталася у 1986 році. Найкраще, що людство може зробити – це засвоїти урок назавжди.

За словами Зеленського, "ми ніколи не забудемо слова, присвячені пам'яті загиблих ліквідаторів аварії на ЧАЕС: "Життя заради життя".

Вони віддали своє заради нашого. Вони довели, що життя перемагає. Життя заради дітей, онуків, правнуків та всіх наступних поколінь. В Україні. У Європі. На планеті Земля,
– наголосив Зеленський.

Що ще сказав Зеленський

  • Спільним обов'язком українців є зберегти пам'ять про кожного з ліквідаторів та висловити їм безмежну подяку.
  • Наразі вже є багато версій, що можна було зробити, аби уникнути катастрофи. Однак в історії немає зворотної дії.
  • Чорнобиль – це комплекс спільних дій та викликів заради майбутнього.
  • Українська влада має на меті трансформувати територію відчуження у – "відродження". В історію Чорнобиля необхідно закласти науково-просвітницький зміст та розвивати її у позитивному контексті.

Зверніть увагу! Міністр культури Олександр Ткаченко розповів, що Чорнобильську зону відчуження хочуть внести у список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це дозволить майбутнім поколінням на власні очі побачити місце трагедії.

Головне про Чорнобильську катастрофу: дивіться відео


Головне про Чорнобиль / Інфографіка 24 каналу

Зауважте Йшли швидко, бо доза збільшувалась, – "чорнобильський дайвер" Ананенко про аварію на ЧАЕС

Кива став кандидатом наук

Джерело: 24 канал

Одіозний політик Ілля Кива захистив кандидатську дисертацію. Назва роботи – "Механізм впливу громадянського суспільства на державне регулювання правоохоронної діяльності (на прикладі країн ЄС і України)".

Рішення присвоїти Киві науковий ступінь підтримали усі 13 членів Наукової ради.

Сьогодні наукова спільнота стала сильнішою, бо до них долучився чесний, принциповий і сильний громадянин,
– заявив Кива.

Як Кива осоромився

На урочисту подію пустили лише журналістів з проросійських телеканалів: Newsone, "112 Україна" та ZIK. Водночас деякі особливо епічні моменти захисту все-таки потрапили у мережу. Зокрема, що Кива уникнув відповіді на запитання одного з членів приймальної комісії.

Що запитаав член приймальної комісії: "Який зміст ви вкладаєте у поняття демократичний євроінтегрований державний управлінський апарат".

Що відповів Кива: "відповідь ми надамо у наступній нашій науковій роботі".

Кива став кандидатом наук: дивіться відео

Актуально Пішли зі мною в туалет, закінчу, що я не почав, – кандидат наук Кива журналісту

Зеленський про зустріч з Путіним

Джерело: Financial Times

Володимир Зеленський заявив, що хоче зустрітися у двосторонньому форматі виключно з главою Кремля Володимиром Путіним. Про жодні переговори з бойовиками на Донбасі не може навіть мовитися.

Нас не хвилює місце проведення, головне – це зміст,
– наголосив український лідер.

Що було раніше

  • Зеленський 20 квітня запропонував Путіну зустрітися у будь-якій точці українського Донбасу, де йде війна. Український лідер заявив, що ця зустріч може щонайменше стати можливістю "поки не пізно зупинити вбивчу математику майбутніх військових втрат".
  • Очільник Кремля відповів лише 22 квітня. Путін заявив, що проблеми Донбасу українське керівництво має спершу обговорити з ватажками бойовиків на окупованому Донбасі, а вже тоді з представниками третіх країн, як-от Росія.

Важливо Через 2 роки після виборів Зеленський досі лідирує: свіжий рейтинг кандидатів

Росія висилає ще одного українського дипломата

Джерело: МЗС Росії

У Росії ще одного українського дипломата оголосили персоною нон ґрата. Посадовець має покинути територію країни-агресора до 30 квітня.

У Міністерстві закордонних справ Росії аргументують такі дії начебто "недружньою поведінкою України". Там також попередили: якщо Україна продовжить свої нібито "ворожі дії" проти їхніх дипломатів, Росія у відповідь здійснить "додаткові заходи" щодо персоналу українських посольств та консульств.

Реакція України

Речник МЗС Олег Ніколенко заявив, що Україна також найближчим часом вишле російського дипломата.

Таке рішення (вислання українського дипломата – 24 канал) тільки підтверджує обраний Росією курс на подальше загострення з Україною. Відповідь нашої держави на цю провокацію не забариться. Найближчим часом МЗС оголосить за принципом взаємності про висилку російського дипломата з території України,
– сказав Ніколенко.

Дії Росії Ніколенко назвав "черговою провокацією російської сторони проти співробітників українських дипломатичних установ в Росії".

Оголошення українського дипломата персоною нон ґрата Ніколенко схарактеризував як вчинок, позбавлений логіки.