Про терміни, коли російський дипломат має покинути територію України, у МЗС ще повідомлять. Про це 26 квітня розповів речник МЗС Олег Ніколенко.

Читайте також Росія формує список "недружніх країн", у ньому вже є США

Відповідь на провокацію

В українському міністерстві пояснюють, що цей вчинок – реакція на заяву про висилку працівника українського посольства в Москві.

Таке рішення тільки підтверджує обраний Росією курс на подальше загострення з Україною. Відповідь нашої держави на цю провокацію не забариться. Найближчим часом МЗС оголосить за принципом взаємності про висилку російського дипломата з території України,
– сказав Ніколенко.

Речник також пояснив, що висилка одного співробітника посольства України в Росії – це "чергова провокація російської сторони проти співробітників українських дипломатичних установ в Росії".

На думку Ніколенка, рішення Росії 26 квітня про оголошення дипломата посольства України в Москві "persona non grata "позбавлене логіки, не має під собою ніяких причин".

Що цьому передувало

26 квітня 2021 року Москва заявила, що висилає ще одного українського дипломата та вважає його персоною нон ґрата. Тому він має покинути Росію до 30 квітня. У МЗС Росії стверджують, що висилають дипломата, мовляв, через "недружні дії України".

Дипломатичний скандал між Україною та Росією: коротко