Головні новини 6 червня: план Байдена щодо зустрічі з Путіним, Росія проти форм збірної України

7 червня 2021, 08:00
Читать новость на русском

Джо Байден оприлюднив план для зустрічі з Володимиром Путіним. Росія вимагає заборонити форму збірної України на Євро-2020. У "Слузі народу" анонсували ще кілька законопроєктів з деолігархізації. Принц Гаррі та Меган Маркл вдруге стали батьками. В Україні відзначають День журналіста. Такими були головні новини неділі, 6 червня.

Найважливіші новини України та світу за неділю, 6 червня:

План Байдена щодо зустрічі з Путіним

Джерело: The Washington Post

Глава США Джо Байден вже 16 червня у Женеві зустрінеться з очільником Кремля Володимиром Путіним. 

Читайте також Байден мав би поспілкуватися з Зеленським, якщо хоче говорити з Путіним про Україну, – Кравчук

Байден оприлюднив свій план щодо переговорів з Путіним, а також самітів G7, НАТО та зустрічі з керівництвом Євросоюзу. За словами американського президента, Вашингтон готовий стояти на захисті демократичних цінностей.

Про що говоритимуть Байден і Путін

США хочуть співпрацювати з Росією. Зокрема, щодо таких питань:

  • стратегічна стабільність;
  • контроль над озброєннями.

Однак спочатку Байден обговорюватиме усі питання з партнерами та союзниками – лише після цього відбудеться зустріч з Путіним. 

Ми – єдині у розв'язанні викликів Росії щодо європейської безпеки, починаючи з агресії в Україні. І не буде сумнівів у рішучості США захищати демократичні цінності, які ми не можемо відокремити від своїх інтересів,
– заявив Байден.

Американський лідер додав, що Путін знає, що він без вагань відреагує на можливі негативні дії зі сторони Москви.

Зустріч Байдена та Путіна: що відомо

  • Джо Байден під час телефонної розмови з Володимиром Путіним ще у квітні 2021 року запропонував главі Кремля зустрітися на нейтральній території.
  • Місце та дату зустрічі Білий дім та Кремль узгодили 25 травня.
  • Президенти США та Росії планують обговорити такі питання: кібербезпека, питання цілісності України, а також ситуацію у Білорусі. 

Росія вимагає заборонити форму збірної України

Джерело: 24 канал

Збірна України з футболу представила форму, в якій виступить на чемпіонаті Європи з футболу. Однак вона не сподобалася Росії.

Детальніше З картою Криму: збірна України представила нову форму на Євро-2020: фото

Що не сподобалося країні-окупанту

На формі нанесена карта країни, а також гасла "Слава Україні!" та "Героям слава!".

Нагадування росіянам про те, що Крим – це територія України, хоч і тимчасово окупована, викликала невдоволення. І депутати вимагають її заборонити лише на основі того, бачення ситуації з Кримом "різниться з позицією Росії". Хоча весь цивілізований світ вважає Крим окупованим.

Я сподіваюся, що цю форму заборонять. Це висловлення якоїсь політичної позиції, яка різниться з позицією нашої країни. Конфлікт закладено, використовуючи форму. Більш того, наші команди можуть зустрітися,
– заявив Дмитро Свіщєв.

За його словами, це "політична провокація", і тут своє слово має висловити УЄФА.

Своїм бажанням того, щоб УЄФА заборонила форму збірної України, поділився і почесний президент російського футбольного союзу Віталій Колосков. Він переконаний, що українці порушують регламент.

Зверніть увагу! Колосков у 2018 році вже виступав зі схожою заявою. Але, на його жаль, 3 роки минуло, а форму збірної України так ніхто і не заборонив.

Нові законопроєкти з деолігархізації

Джерело: "Слуга народу"

Нардепка Євгенія Кравчук в ефірі телеканалу "Еспресо" заявила, що її колеги зі "Слуги народу" запропонують додаткові документи щодо деолігархізації.

Зверніть увагу Незручний для багатьох, – у "Слузі народу" прокоментували закон про олігархів

Партія вважає, що наразі в Україні недостатнє законодавче поле, яке регулює діяльність олігархів, тому необхідно ухвалити законопроєкт про деолігархізацію. Однак, крім нього, "Слуги" запропонують щонайменше 7 додаткових документів.

Це антимонопольне законодавство, зміни до закону про політичні партії, вочевидь, буде пакет законів великий. Є рішення, що готуються у процесі. Це нормально,
– сказала нардепка.

Великий бізнес має платити податки

Кравчук додала, що великий бізнес повинен платити податки, а не намагатися отримати політичні переваги через ручних людей у Верховній Раді чи Кабміні.

"5 років були одні, змінилася влада – прийшли інші. І тепер прийшли ми – абсолютно нові люди, які ніколи не були у владі та ніколи не були пов'язані з політикою, і вирішили кинути виклик системі", – підсумувала "слуга народу".

Зверніть увагу! Створення законопроєкту про статус олігарха в Україні ініціював Володимир Зеленський під час засідання РНБО 15 квітня.

Законопроєкт про олігархів: основне

Головне завдання документу – перетворити олігархів на бізнесменів, щоб не допустити їхнього впливу на економіку України.

Член Комітету з питань нацбезпеки Федір Веніславський пояснив, що в реєстр олігархів можуть потрапити ті особи, які відповідають трьом з чотирьох критеріїв:

  • беруть участь у політичному житті;
  • мають значний вплив на ЗМІ;
  • є кінцевими власниками суб'єкта господарювання із монопольним становищем на українському ринку;
  • є власниками активів вартістю у понад мільйон прожиткових мінімумів працездатних осіб (нині це 2,27 мільярда гривень).

Принц Гаррі та Меган Маркл вдруге стали батьками

Джерело: Vanity Fair

Колишні герцог і герцогиня Сассекські стали батьками удруге. У подружжя 4 червня народилась дівчинка.

Радимо ознайомитися Королева Єлизавета ІІ відреагувала на другу вагітність Меган Маркл

Дитина з'явилася на світ у лікарні в Санта-Барбарі, що у штаті Каліфорнія. Дівчинку назвали Лілі – на честь її прабабусі, Її Величності Королеви, сімейне прізвисько якої – Лілібет. Друге ж ім'я, Діана, обрали на честь її покійної бабусі, принцеси Уельської.

Вона важила 7 фунтів 11 унцій. Як мати, так і дитина здорові, вони перебувають у їхньому будинку,
– йшлось у повідомленні представників сім'ї.

Довідка. Новонароджена дівчинка зайняла восьме місце у черзі на британський престол, після її брата Арчі Маунтбеттена-Віндзора, її батька принца Гаррі, її дідуся принца Чарльза, її дядька принца Вільяма і її кузенів принца Джорджа, принцеси Шарлотти та принца Луї.

День журналіста

Джерело: 24 канал

В Україні 6 червня відзначають День журналіста. Політики та громадські активно вітали працівників ЗМІ.

Тест Котики проти фейків: що ти знаєш про журналістику – жартівливий тест

Володимир Зеленський

Президент провів день разом із журналістами напередодні свята.

Цього разу — шашлик, приготований власноруч, чудова погода і, як завжди, дружня атмосфера. Розмова без табу, гострі запитання і мої чесні відповіді,
– написав Зеленський.

Глава держави відзначив, що такі зустрічі стали традицією.

Хто ще вітав журналістів

  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль побажав представникам ЗМІ професійних здобутків та гарних новин.
  • Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков зауважив, що журналісти давно перестали бути лише тими, хто тільки доносить інформацію до суспільства. За словами політика, їхня робота є невід'ємною частиною і Ради.
  • Командувач об'єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв наголосив, що журналісти щодня забезпечують суспільство неупередженою та якісною інформацією. За його словами, особливо це актуально в умовах гібридної війни, яку веде Росія проти України.
  • ​​Мер Києва Віталій Кличко привітав журналістів по-особливому, долучивши до вітань фото стрибка з парашутом. 
  • Привітали журналістів міністр оборони Андрій Таран, Офіс генпрокурораМВССБУ, МЗС.

У закордонному відомстві повідомили, що у російських тюрмах незаконно утримують 9 громадянських журналістів з окупованого Криму.