Чи варто ЛЕП закопувати під землю: які можуть бути труднощі
Джерело:
24 КаналЗ весни 2024 року енергетика України знову стала актуальною темою через російські атаки на ТЕС і ГЕС. Тому важливим стало питання, чи варто закопувати лінії електропередач під землю.
Ідея "закопування" ЛЕП є досить ефективною, але її важко втілити через масштабні витрати. Про це розповів голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, народний депутат Сергій Нагорняк в інтерв’ю 24 Каналу.
Дивіться також Науковці винайшли технологію, що підвищує ефективність сонячних панелей до 90%
Чи можна закопати лінії електропередач
У вересні заступник міністра енергетики Микола Колесник в ефірі телемарафону повідомив, що в Україні розглядається можливість перенесення повітряних ліній електропередач під землю для захисту від обстрілів з боку Росії.
При цьому йдеться про кабельні мережі, розташовані на високих опорах, які трапляються в містах і на територіях між ними, включаючи сільські райони. Хоч російські дрони та ракети можуть пошкоджувати повітряні лінії, вони не є пріоритетними цілями атак, як, наприклад, електростанції та підстанції.
Також щодо цієї пропозиції висловився і Сергій Нагорняк в інтерв'ю 24 Каналу.
Я вважаю, що ця ідея – фантастична, її важко реалізувати – в першу чергу. По-друге, на це потрібні шалені ресурси. По-третє, треба зрозуміти, хто власник цих мереж. Якщо мова йде про мережі Укренерго, це тисячі кілометрів ліній електропередач, і їх нереально закопати під землю, на це будуть потрібні мільярди доларів. Це хибна стратегія,
– вважає Нагорняк.
Депутат вважає, що "закопування" ліній електропередач від атомних електростанцій до підстанцій Укренерго, через які розподіляється електрика, є дорогим проєктом. Він зазначив, що для реалізації цього необхідно пройти всі експертизи, включаючи ДСНС та Генштаб, розробити проєкт та кошторис, а також отримати відповідні дозволи.
"Це лише заява окремого чиновника, яка поки що не обґрунтована нічим", – каже співрозмовник.
Надаємо, що західні аналітики з посиланням на міністра енергетики України Германа Галущенко пишуть, що атаки Росії на енергомережу створюють ризики для 3 атомних станцій.