Загалом російські удари по українських підстанціях можуть спричинити аварію на АЕС. Цілісність десяти вузлів, що забезпечують роботу станцій, є критичною для ядерної безпеки.
Дивіться також Гібридні ігри: чому Росія запускає дрони по країнах Європи та куди поділися "червоні лінії" НАТО
Ризики для ядерної безпеки
Міністр Галущенко наголосив, що російські удари наближають ядерні загрози до кордонів ЄС. Посадовець переконаний, у Кремлі добре знають, що роблять.
Не випадково вони атакують підстанції, критично важливі для ядерної безпеки,
– заявив Галущенко.
Міжнародне агентство з атомної енергії розширило свою місію в Україні, включивши до неї моніторинг підстанцій. Це незвичний крок, на думку аналітиків, оскільки зазвичай інспектори МАГАТЕ займаються лише контролем за ядерним матеріалом.
У Bloomberg акцентують, що уряд України висловлює занепокоєння через нестачу систем ППО. Нещодавні атаки спричинили масштабні відключення електроенергії та перебої в роботі атомних станцій.
Проблема в тому, скільки цілей вони запускають одночасно… Це виклик для оборони,
– наголосив голова Міненерго.
Україна не веде прямих переговорів з Росією, але звернулася до третіх країн з проханням посередництва щодо ядерної безпеки. Галущенко в цьому контексті згадав про візит прем'єр-міністра Індії до Києва.
Люди не усвідомлюють ризики, які ми бачимо тут. Наслідки можуть бути драматичними і жахливими, якщо вони атакуватимуть знову і знову. Ситуація вплине не тільки на кордони України чи Росії, а й створить ширші виклики для Європи.
Дивіться також Різні війни за одним сценарієм: як Росія створила собі образ "миротворця" і чому в це повірили
Раніше в Хмельницькій ОВА повідомляли, що під час нічної атаки 12 вересня російський дрон-камікадзе "Шахед" пролетів зовсім близько до Хмельницької АЕС. За словами української влади, на такий маршрут ворог пішов свідомо.