Очільниця Ради Європи відреагувала на смертні вироки для іноземців, які захищали Україну

9 червня 2022, 22:07
Читать новость на русском

Джерело:

Рада Європи

Генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович Бурич засудила смертні вироки, які винесли терористи в окупованому Донецьку трьом іноземцям, які воювали у лавах української армії.

Рада Європи рішуче засуджує вироки іноземцям зі ЗСУ

Про це йдеться в офіційній заяві політикині. За її словами, смертна кара несумісна з людською гідністю і є нелюдським поводженням яке принижує гідність.

Читайте також: Окупанти хочуть стратити іноземців, які захищали Україну: що про них відомо

Я рішуче засуджую вироки до смертної кари, винесені сьогодні в окупованому українському місті Донецьку. Смертній карі не місце на європейському континенті,
– заявила Бурич.

Від імені Ради Європи вона закликала підтримувати загальні європейські принципи прав людини, з якими це рішення несумісне.

Що відомо про справу іноземців, яких засудили бойовики 

  • 9 червня "суд" путінських посіпак оголосив смертний вирок трьом військовослужбовцям Збройних Сил України – британцям Ейдену Есліну та Шону Піннеру, а також марокканцю Брагіму Саадуну. Їх назвали "найманцями", які збиралися захопити владу та "скинути конституційний лад ДНР".
  • В українському МЗС назвали такий вирок судилищем та наголосили, що усі троє чоловіків були не найманцями, а кадровими військовими ЗСУ, які підписали контракт та отримували зарплатню. Згідно з міжнародним гуманітарним правом, на них поширюється правовий статус комбатантів. 
  • У Лондоні також висловили "глибоку стурбованість" через такий "вирок". Речник Бориса Джонсона наголосив, що відповідно до Женевської конвенції військовополонені мають статус учасників бойових дій та не можуть притягуватися за це до відповідальності. У Джонсона наголосили, що Лондон співпрацюватиме з українською владою, щоб звільнити британців, які служили у Збройних Силах України.
  • А міністерка закордонних справ Ліз Трас заявила, що "вирок суду був повною фікцією та не має легітимності".
  • Віцепрем'єр Великої Британії Домінік Рааб казав, що вирок будуть оскаржувати. На це в адвокатів є місяць. Якщо смертну кару скасують, то окупанти можуть засудити бійців до 25 років колонії або довічного ув'язнення.

До теми дивіться відео про український інтернаціональний легіон: